چگونه یک میکاپ آرتیست حرفه ای شویم؟

در این مقاله قرار است به این‌که چگونه یک میکاپ آرتیست حرفه ای شویم و اینکه مهمترین ویژگی های یک میکاپ ارتیست موفق چیست بپردازیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
مدت‌زمان مطالعه 4 دقیقه!

آیا میکاپ آرتیست بودن سخت است؟

داشتن استعداد هنر و علاقه به کار با لوازم آرایشی این کار را نه تنها سخت نمی‌کند، بلکه میکاپ آرتیست و یا آرایشگر بودن را تبدیل به یکی از بهترین شغل‌های دنیا نیز می کند.
برای اینکه یک میکاپ آرتیست قوی و حرفه ای شوید، نیاز است که سخت کار کنید، زیرا این شغل انتها ندارد و برای باقی ماندن در این بازار پرمخاطب و شلوغ، می بایست فعال باشید و اطلاعات خود را به روز نگه دارد.
همچنین باید بسیار تلاش کنید و دوره های مختلف را بگذرانید از سوی دیگر برای داشتن مشتری منظم باید مهارت داشته باشید و وقت صرف کنید.

احتمالا مقاله بهترین میکاپ آرتیست های معروف هم بدردتان بخورد!

شعار یک میکاپ ارتیست(makeup artist)!

کار یک میکاپ ارتیست زمانی ارزش پیدا می‌کند که افراد با دیدن عروس خانمی که او آرایشش کرده بگویند:

“چه چهره قشنگی، نه اینکه چه آرایش قشنگی!”

همین یک جمله می‌تواند اهمیت و معنای کار میکاپ آرتیست واقعی را به ما نشان دهد.

makeup artist

ابتدا مهارت‌های شخصی خود را بسنجید!

پیش‌ازاین که نسبت به مقدمات آموزش میکاپ اقدام کنید، خوب است مهارت های شخصی خود را بسنجید، به عبارت دیگر با خود سبک‌سنگین کنید تا ببینید می توانید از پس این شغل جالب اما درعین‌حال پرمسئولیت برآیید یا خیر.

پی بردن به این نکته نیز کار چندان دشواری نیست؛ کافیست ببینید این ویژگی ها را در خود مشاهده می‌کنید یا خیر

-تا چه حد تمایل به آموختن مطالب مربوط به زیبایی دارید؟
-آیا از قدرت خلاقیت، تجسم و خیال‌پردازی برخوردارید؟
-تحمل فشار کار آرایشگری و گریموری را دارید؟
-می توانید با دیگران به‌راحتی ارتباط برقرار کنید؟
-تمایل زیادی به آموختن مطالب به‌روز و آپدیت شدن خود رادارید؟
-چقدر اهل طراحی هستید؟

دریافت مشاوره رایگان از برترین مشاور صنعت زیبایی (حسین شیردل)

02122445406

09120561585

ویژگی‌های یک میکاپ ارتیست حرفه ای

1: گذراندن دوره های آموزشی برای یک میکاپ ارتیست

پس از آن‌که مطمئن شدید می‌توانید به یک میکاپ ارتیست تبدیل شوید، و باعلاقه شما این شغل سازگار است آنوقت نوبت به گذراندن دوره های آموزشی فرار می رسد.
در کشور ما برای شروع حرفه ای آرایشگری، داشتن مدرک مربوط به گذراندن دوره های آموزشی به صورت مقدماتی و حرفه ای، ضرورت دارد.
اما باید بدانید که این مدرک، تنها پایه و مقدمات آرایشگری شما را فراهم می کند و شما برای حرفه ای شدن می بایست حتماً به مراکز آموزشی بهتر و افراد متخصص‌تری مراجعه نمایید تا بتوانید مهارت‌های به‌روز و جدید را به‌صورت کامل فرا گیرید.

2: ساختن رزومه ای قوی!

برای آن که مهارت های خود را به رخ جهانیان بکشید، و به راحتی در تمامی سالن های زیبایی استخدام و فعالیت خود را شروع کنید، باید نمونه کارهای قوی و روزمه ای قدرتمند برای خود فراهم کنید.
این نمونه کارها نشان دهنده توانایی ها و استعداد های شما هستند؛ پس در هر چه بهتر شدن این رزومه بکوشید.
از آرایش ها و گریم های پیاده سازی شده، عکس قبل و بعد تهیه کنید و تمایز و تغییر را به بهترین شکل نشان دهید. سعی کنید ویدیو های جذاب از مدل های جذاب خود تهیه کنید و یا با آموزش نکات خودآرایی و … تخصص و توانایی خود را به رخ بکشید.

3: در ابتدای فعالیت غرور را کنار بگذارید و رایگان کارکنید!

سعی کنید این غرور را که من کلاس رفتن و آموزش‌دیده‌ام و نیازی به دستیاری ندارم رو در ذهن خودتون از بین ببرید و سعی کنید حتی به‌صورت رایگان دستیار میکاپ آرتیست ها شوید تا بتوانید رزومه ای قوی و البته تجربه ای فوق‌العاده برای خودتان بدست بیارید.

4: همیشه یک میکاپ ارتیست به روز باشید.

شناخت بهترین و به روز ترین برند های معروف، آگاهی از تکنیک های جدید دنیا در زمینه میکاپ و آرایش صورت، استفاده از تکنولوژی های جدید، به کار گیری سبک های نوین جهانی، آشنایی با منابع روز جهان اعم از مجله، روزنامه، فیلم، فشن شو و … می تواند محل مناسبی برای کسب جدیدترین اطلاعات در زمینه کاری یکی میکاپ آرتیست موفق باشد.

5: آشنایی با زیبایی پوست و صورت و چهره شناسی

یک میکاپ ارتیست واقعی باید مهارت های مختلفی را فرا بگیرد. او رازهای جوانی و شادابی پوست را می‌داند، از نحوه مراقبت‌های پوست صورت و بدن اطلاع دارد و می‌داند که چه نوع آرایشی برای چه نوع چهره‌ای مناسبت‌تر است.

6: آشنایی با تولید محتوا و تبلیغات

یک میکاپ آرتیست باید درزمینهٔ تولید محتوا فوق‌العاده خلاق عمل کند و بتواند با اصول تبلیغات و برندسازی شخصی آشنا باشد تا بتواند مهارت خود را به رخ بکشد.

7: آشنایی بامهارت های ارتباطی، متقاعد سازی و شخصیت شنایی

اینکه من یک میکاپ آرتیست توانمند هستم در بسیاری از اوقات نمی تواند مشتریان و مخاطبان شما را متقاعد کند که از خدمات شما استفاده کنند، چرا که در دنیای حال حاضر کسب و کار بیوتی امروزه حال خود و منتقل کردن انرژی مثبت و احترام به مشتری حرف اول در جذب مشتری را می‌زند و ما به عنوان یک آرایشگر باید بتوانیم با توجه به شناخت و آگاهی از هر شخص بهترین پیشنهاد را با بالاترین ارتباط به او ارائه دهیم.

8: ارتباط و شبکه‌سازی کنید.

در صنعت زیبایی سعی کنید با افرادی که در صنعت شما حرفه‌ای هستند ارتباط بگیرید و در دوره ها و کلاس های آموزش آن‌ها و افرادی که ارتباط خارج از کشور نیز دارند تعامل برقرار کنید. یادتان باشد شبکه سازی در صنعت زیبایی می تواند مشتریان شما را چندین برابر سازد و بیشترین ارجاعات شما نیز از همین ارتباطات بدست می‌آید.

نکته پایانی

اگر به دنبال موفقیت در صنعت زیبایی و رشته و شغل میکاپ ارتیست هستید پیشنهاد می‌کنم که حتماً با استراتژی مشخص و هدفمندی بیزینس خود را استارت بزنید، چراکه بسیاری از افرادی که در این لاین شروع به کارکرده‌اند به دلیل عدم شناخت و استراتژی فعالیت در این لاین به مشکل خورده‌اند.

پس شما مانند دیگران نباشید.
نگران نباشید ما در کنار شما هستیم.

دریافت مشاوره:
0212244546

منبع: وب سایت گریماتور