8 اشتباه رایج و تاثیرگذار مدیرسالن زیبایی در برند سازی

در این مقاله به مهمترین اشتباهات تاثیر گذاری می پردازیم که یک مدیر سالن زیبایی در مدیریت و برندسازی سالن زیبایی خود می کنند اشاره می کنیم.

در ادامه به پنج اشتباه سالن های زیبایی می پردازیم.

اموزش مدیریت و برندسازی سالن زیبایی و برندینگ

1:بی ثباتی

آموزش مدیریت سالن زیبایی

ثبات در ارائه خدمات با کیفیت، در مشتری مداری، تجهیزات و متریال های معتبر و … می تواند مشتریان شما را بیش از پیش افزایش دهد.
اشتباهی که سالن های زیبایی و مدیرسالن زیبایی بعد از اینکه سالنشان بزرگ و مشتریان زیادی به آن مراحعه کردند، این ثبات را فراموش یا کمرنگ می کنند و بعد از مدتی مشتریان آنها سالن های رقیب را انتخاب می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

2:تقلید مدیرسالن زیبایی از سایر سالن ها

beauty salon

اشتباهی که مدیرسالن زیبایی مرتکب می شود این است که تمایل دارند بدون هیچ تغییر از سالن های برند و معروف منطقه خود تقلید کنند و بدون هیچ پیش بینی واقع بینانه ای تصور می کنند که ما هم شبیه آنها خواهیم شد. اما یادمان باشد شبیه سالن برند منطقه بودن نمی تواند اعتماد ایجاد کند.و در مشاوره سالن زیبایی بسیاری از این موارد پیش می آید که به اشتباه آن را انجام می دهند.
بجای تقلید ایده خلاقانه و متفاوت بگیرید و آن را در سالن خود پیاده کنید.

 

 

 

 

 

 

3:تلاش بیش از حد برای جذب همه مشتریان

جذب مشتری در سالن زیبایی

در مشاوره مدیرسالن زیبایی و مشاوره برندینگ سالن زیبایی بسیار تاکید می شود که همیشه به دنبال مشخص کردن طیف مشتریان خود باشید .بسیاری از سالن های برند تنها رمز موفقیت آنها همین امر بوده که خدمات خود را به همه مشتریان ارائه نمی کنند بلکه دارای مشتریان خاص متناسب با هویت و شخصیت سالن خوشان می باشند.بهتر است که از راضی نگه داشتن همه نوع مشتری اجتناب کرده و در عوض تلاش کنید تا با تمرکز بر کار خود و با حفظ برند هوشمندانه خود مشتریان خود را راضی نگه دارید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4:استفاده از تصاویر نامناسب

سالن زیبایی
از تصاویر و نمونه کار های خودتان به گونه ای در ارائه به مشتری استفاده کنید که کلیشه ای نباشد و نظر آنها را جلب کند.
مخصوصا در کاتالوگ، بروشور و اینستاگرام باید تصاویرو نمونه کار های شما از بهترین کارها انتخاب شود.

 

 

 

 

 

 

5:عدم سرمایه گذاری در اینستاگرام و وب سایت

پیج اینستاگرام سالن زیبایی

بسیاری از پیچ های اینستاگرام سالن های زیبایی ای که در اینستاگرام فعالیت می کنند، فاقد جذایت محتوا شده اند، زیرا اکثرا از یک روش خاص پیروی می کنند و شبیه هم شده اند!
مدیرسالن زیبایی توجه کند که پیج های موفق سالن های زیبایی اهمیت فراوانی به آموزش، سرگرمی، تداوم محتوای روزانه یا هفتگی، هماهنگی و تناسب محتوا می دهند و مخاطب به راحتی با دیدن پیج سالن از هدف و رسالت سالن آگاهی پیدا خواهد کرد.
در زمینه وب سایت کافی است بررسی کنید و ببینید که سالن های برند باید در زمینه ایجاد وب سایت اقدام کنند، زیرا فقط اینستاگرام شهرت ایجاد نخواهد کرد بلکه ماندگار ترین تبلیغ برای سالن ما فضای جستجوی اینترنتی می باشد. زیرا ممکن است هر لحظه اینستاگرام یا شبکه های اینچنینی همانند تلگرام، فیلتر و یا از بین بروند. و آن گاه این سوال را از خودتان بپرسید که آیا من بعد از حذف اینستاگرام در فضای رقابتی باقی مانده ام یا خیر؟

 

 

 

6:وابستگی بیش از حد به عناصر برند سالن زیبایی خود

عناصر برندسالن زیبایی

عناصر برند که در مقاله برندینگ سالن زیبایی به آن اشاره کرده ایم(لوگو، رنگ،شعارو…) تنها زمانی می تواند تاثیر گذار باشد که ما استراتژی برند خود را پیاده و آنگاه برای شناخته شدن به آن نیاز داریم نه اینکه قبل از هیچ اقدامی بخواهیم بر روی این عناصر تمرکز بکنیم.اشتباهی که مدیرسالن زیبایی مرتکب آن می شود و سعی می کند که بر روی این عناصر تمکز کند و بس!

 

 

 

 

 

 

 

 

7: عدم استفاده از مشاور سالن زیبایی

مشاورسالن زیبایی

بدون هیچ تبلیغی شاید برایتان جالب باشد که از 120 برند برتر در حوزه زیبایی نظر سنجی بعمل آمده و بیش از 80 درصد این برند ها از مشاوران آگاه و خبره در این زمینه استفاده کرده اند، در ارتقا و پیشرفت سالن خود حتما از مشاوره سالن زیبایی و مشاورین برندینگ استفاده کنید. به قول ضرب المثل معروف ایرانی ها «تو مو بینی و من پیچش مو»

 

 

 

 

 

 

8: عدم سرمایه گذاری بر روی پرسنل

پرسنل سالن زیبایی

مدیرسالن زیبایی ها توجه داشته باشند که مهمترین بخش در برندینگ و افزایش مشتری و وفادار سازی مشتری بدون اغراق داشتن پرسنل حرفه ای و تاثیر گذار می باشد.پرسنل حرفه ای و آموزش دیده نعمتی است که هر مدیرسالن زیبایی ای آرزوی داشتن آن را دارد. و تا به امروز شما سالن معروف و برندی را سرغ ندارید که از پرسنل حرفه ای برخوردار نباشد.
پس حتما بر روی آموزش پرسنل خودتان سرمایه گذاری کنید.
برای تبدیل شدن سالن خود به سالن یک سالن برند خوشحال خواهیم شد در خدمت شما باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آموزش مدیریت و برندسازی سالن زیبایی

منبع: وب سایت گریماتور

 

گریماتور-حسین شیردل-اینستاگرام

اینستاگرام گریماتور