4استراتژی و روش قیمت گذاری خدمات زیبایی

قیمت گذاری خدمات زیبایی یکی از مهمترین اصول به موفقیت رسیدن هر سالن زیبایی و کلینیک زیبایی است.

فاکتور مهم در قیمت گذاری خدمات زیبایی ایجاد ارزش است. یعنی اینکه مشتریان ما حاضر باشند و تمایل داشته باشند که بابت دریافت و استفاده از خدمات ما هزینه هایی را پرداخت کنند حتی پرداخت مبالغ بیشتر!

در این مقاله نکات حیاتی ای در مورد نحوه قیمت گذاری خدمات زیبایی و اینکه قیمت را باید چگونه تعیین کرد و به به سراغ مدل های مختلف قیمت‌گذاری می رویم؛ و شما به صورت تخصصی با مدل قیمت گذاری خدمات زیبایی خود آشنا خواهید شد. تا بتوانیم بیشترین سود ممکن را از مدل و استراتژی قیمت گذاری خود داشته باشید.

استراتژی روش و نحوه قیمت گذاری خدمات

آیا دانستن استراتژی های قیمت گذاری در حوزه بیوتی مهم است؟

قیمت گذاری همیشه جذاب ترین بخش ماجرا برای تبلیغات، بازاریابی و جذب مشتری بوده است.
اهمیت قیمت گذاری در اینجا مشخص می شود که مخاطبان (مشتریان) اولین فاکتور مهم آنها قیمت آن خدمت است، یعنی توجه اصلی اکثر مشتریان قیمت خدماتی است که باید پرداخت کنند و ما به عنوان مدیر یک سالن زیبایی یا کلینیک زیبایی و یا به عنوان یه آرایشگر بتوانیم از این استراتژی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنیم.
اهمیت قیمت‌گذاری آنجا مشخص می‌شود که ما برای مقایسه دو محصول مشابه، اول به قیمت آن نگاه می‌کنیم. می‌دانید که همه چیز از همان نگاه اول آغاز می‌شود و اگر محصول شما انتخاب نشود شاید نتوانید برتری خود را به محصول مشابه نشان دهید.

بنابراین قیمت‌گذاری حساسیت خاص خودش را دارد. لحظه‌ای که شما در قیمت‌گذاری اشتباه می‌کنید، لحظه‌ای است که یا سودتان، یا اعتبار کسب‌وکارتان را نابود می‌کنید.

 

مفاهیم مهم در قیمت گذاری خدمات زیبایی

برای تعیین قیمت یکی از خدمات ابتدا باید به سه مفهوم زیر آشنا شوید.

-قیمت خدمات (price): هزینه‌ای است که مشتری پرداخت می‌کند تا از خدمات ما استفاده کند.

-هزینه خدمات (cost): هزینه‌های ثابت و متغیری که برای انجام آن خدمت برای مشتری صرف شده است.

-ارزش خدمات (value): ارزش یک خدمت، یعنی اینکه مشتری بداند بیشتر از پولی که پرداخت کرده، مزایا دریافت کرده است. ارزش برای مشتری فقط به خدماتی که دریافت می کند نیست. به متغیرهای زیادی بستگی دارد: مثلاً تصویر برند در ذهن مشتری (Brand Image)، خدمات پس از فروش یا حتی مواردی مانند اعتبار سالن یا کلینیک و… .

قیمت خدمات آرایشگاه زنانه می تواند یک راه میانبر برای رسیدن به تبلیغات سریع برای کسب و کار زیبایی است که ما در این مقاله تلاش می کنیم بهترین راه های قیمت گذاری خدمات زیبایی را به شما عزیزان آموزش دهیم.

 

به صورت کلی در قیمت گذاری خدمات زیبایی 3 فاکتور اصلی دخیل است.

1: روش قیمت گذاری بر اساس هزینه ها

ملاک این نوع قیمت گذاری محاسبه قیمت متریال و قیمت تمامی هزینه هایی است که برای انجام خدمات مصرف شده و قیمت آن بر اساس محاسبه هزینه ها و رسیدن به قیمت پایانی است.

2: روش قیمت گذاری بر اساس رقبا

که در این استراتژی بایست تمامی رقبا بررسی شوند و قیمتی مناسب قیمت رقبا که برای مشتری ترغیب کننده باشد را انتخاب کنیم و برای تبلیغات چاپی و مجازی خود روی قیمت خدمات خود تمرکز کنیم.
نکته طلایی: امروزه دیگر روش اعلام درصدی جذاب کننده نیست و سعی کنید در قیمت گذاری خود به جای درصدی مبالغ رو در معرض دید مشتریان و در تبلیغات خود استفاده کنید.

3: روش قیمت گذاری خدمات بر اساس ارزش خدمات

در این روش ما می توانیم خدمات خود را بر اساس میزان پرداختی هایی که مشتریان حاضرند بابت آن مبلغ بپردازند، تعیین کنیم.
در این روش می توانیم خدمات خود را به معمولی، خاص و VIP تقسیم کنیم و بر اساس سلیقه و توان پرداختی مبالغ را از مشتریان خود دریافت کنیم.

4تکنیک قیمت گذاری خدمات زیبایی

1: وضعیت تقاضا

در بسیاری از شهر ها و منطقه ها برخی خدمات از استقبال خوبی نزد مشتریان آن شهر یا منطقه برخوردار است که بعد از مدتی فعالیت به راحتی می توانیم این علاقه مندی مخاطبان آن منطقه را متوجه شویم.
پیشنهاد می کنم که روی این خدمات پرمخاطب در بازار منطقه خود تمرکز کنید و با قیمت گذاری های اصولی (بالابردن و پایین آوردن) سعی کنید که مخاطبان بیشتری را به سمت خود بکشانید.

2: قیمت گذاری هیجانی

در این روش باید سعی کنید که مخاطب را نسبت به دریافت خدمات با این قیمت ترغیب کنید و هیجان مشتری را نسبت به دریافت خدمات از خودتان افزایش دهید، مثلا می توانید در یک برهه محدود و در یک مدت زمان محدود مخاطب را با یک آفر هیجانی به سمت مجموعه زیبایی خود بکشانید و سپس با پرزنت و مشاوره عالی سایر خدمات را نیز به مشتری خود ارائه دهید.

 

3: قیمت گذاری روانی

در این روش قیمت گذاری خدمات شما با استفاده از قیمت خدمات سعی در ایجاد علاقه مندی نسبت به دریافت خدمات خواهید شد؛ یعنی مثلا هزینه کاشت مژه را به جای 380 هزار تومان با قیمت 378 هزار تومان ارائه دهید که این روش باعث می شود تصور ذهنی مخاطب شما در مورد قیمت پایین بیاید و تصور کند که نسبت به قیمت قبلی هزینه کمتری را پرداخت می کند.

4: قیمت گذاری اضافی

در قیمت گذاری خدمات زیبایی ابتدا سعی کنید مخاطب را با قیمت معقول به مجموعه خود بکشانید و سپس با استفاده از پیشنهاد های هیجان انگیز علاقه مخاطب را به دریافت خدمات جانبی نیز بیشتر کنید تا بتوانید سود خوبی را از ارائه این خدمات داشته باشید.

اکنون می توانید متناسب به نوع خدمات، شرایط محیطی و مکانی و امکاناتی خود سیاست قیمت گذاری مناسب را انتخاب نمایید و خوشبختانه در این مسیر ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید بهترین قیمت گذاری ویژه خدمات زیبایی را در جهت ایجاد علاقه مندی مشتریان زیبایی خود داشته باشید.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید.

02122445406

09120561585

دوره آموزش مدیریت سالن زیبایی و برندینگ(برندسازی)

گریماتور-حسین شیردل-اینستاگرام