تولید محتوا در اینستاگرام برای آرایشگران و سالن های زیبایی یکی از مهمترین دغدغه ها برای صاحبان این کسب‌وکار است.
در حال حاضر اینستاگرام به مهمترین کانال موفقیت و جذب مشتری برای آرایشگران و سالن های زیبایی تبدیل شده است و در این مقاله سعی می‌کنیم که با آموزش تولید محتوا به مهمترین ایده های تولید محتوا اینستاگرام برای درخشش و خاص بودن در اینستاگرام بپردازیم.
مدت زمان مطالعه:5 دقیقه

تولید محتوا اینستاگرام زیبایی -بیوتی و آرایشگری ، سالن زیبایی

22 ایده تولید محتوا برای آرایشگران و پیج های آرایشگاهی و زیبایی

۱- تولید محتوا اینستاگرام با نظرسنجی

یکی از مهمترین اقدامات شما افزایش تعامل با مخاطبان است و این نظر سنجی و باکس سوال در استوری یا در کپشن می‌تواند به افزایش تعامل مخاطبین با پیج شما کمک شایانی بکند.

2-ایده تولید محتوا برای اینستاگرام با استفاده از پشت صحنه

یادتان باشد که مخاطب زمانی به خدمات شما علاقه مند خواهد بود که ابتدا با محیط شما آشنا شود و حس خوبی را نسبت به شرایط محیطی سالن شما بدست بیاورد و سپس علاقه مند به استفاده از خدمات شما خواهد بود.
پس سعی کنید محیط سالن، همکاران و جذابیت محیط سالن را به مخاطبان خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

3-ایده تولید محتوای مناسبتی برای اینستاگرام

یکی از ایده های تولید محتوا برای اینستاگرام این است که تقویم را بررسی کنید و ببینید چه مناسبت‌هایی وجود دارد با توجه به مناسبت‌های مختلف می توانید تولید محتوا کنید. مثلاً برای شب یلدا می‌توانید یک پوستر که لوگوی شما هم در آن وجود دارد طراحی کنید و در پیج خود درج کنید.

4: از Before و After غافل نشوید.

یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌های محتوایی و تولید محتوا برای آرایشگاه‌ها استفاده از عکس و یا ویدیو تغییرات مشتریان قبل و بعد از خدماتتان است.

در صنعت زیبایی، یکی از قدرتمندترین ابزاری که دارید محصول نهایی کار شماست و پاسخ مشتریان به آن است.

با استفاده از این نوع محتوا به راحتی خدمات خود را نشان می‌دهید و به تعداد فالوورهایتان نیز افزوده می‌شود.

5-تبادل پست و استوری با افراد مرتبط حوزه کاری

تبادل پست و استوری یکی دیگر از ایده‌های تولید محتوا برای اینستاگرام است که به‌خوبی می‌توانید از آن استفاده کنید. شما می‌توانید از همکاران و افراد مرتبط با حوزه کاری خود بخواهید یکی از پست‌های شمارا به اشتراک بگذارند و شما هم در قبال آن‌یکی از پست‌های آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

6-عکس محصولات و یا خدمات خود را درج کنید.

نمونه کار گذاشتن همواره یک محتوای روتین در پیج های سالن های زیبایی است که می‌توانید برای تولید محتوا آرایشگاه و سالن زیبایی خود استفاده کنید؛ اما یادتان باشد که سعی کنید از محتوای جذاب و شبیه به مدل و با کیفیت استفاده کنید تا جذابیت را برای مخاطب افزایش دهد.

7-ایده تولید محتوا اینستاگرام با پاسخ به سؤالات مشتریان

اگر در اینستاگرام فعال هستید حتماً برای شما هم پیش‌آمده در دایرکت از شما سؤالاتی در مورد محصولات و خدماتی که دارید پرسیده شود. همین سؤالات بهترین محتوا برای صفحه اینستاگرام شما هستند شما کافی است در قاب دوربین ظاهر شوید و به سؤالات آن‌ها پاسخ بدهید.
اگر مخاطبان شما تعدادشان کم است و سؤالاتی هم از شما نپرسیدند هیچ اشکالی ندارد کافی است سری به پیج رقبای خود بزنید و ببینید در کامنت ها کاربران چه سؤالاتی را مطرح کرده‌اند. شما هم دقیقاً از همان سؤالات محتوا تولید کنید و در پیج خود درج کنید.

پیشنهاد می‌کنم حتماً در قاب دوربین ظاهر شوید حتی اگر شده با موبایل از خود یا همکاران خود بخواهید از شما فیلم بگیرند و در پیج خود درج کنید.

یکی دیگر از راه‌های پیدا کردن سؤالات مشتریان استفاده از استوری است. اینستاگرام ابزاری دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن سؤالات کاربران را بگیرید و آن‌ها را تبدیل به محتوا کنید.

8-ایده تولید محتوا با استفاده از معرفی کتاب، تجربیات شخصی، سفرها و علاقه‌مندی‌ها

مخاطب شما همیشه کنجکاو است و شما بایستی این کنجکاوی مخاطب را به بهترین شکل برطرف کنید.
اگر دقت کرده باشید مخاطب شما به عکس های شما و سفرهای تفریحی شما بیشتر از نمونه کاره‌ای شما علاقه‌مند‌است پس سعی کنید از این مدل محتواهای جذاب برای درگیر کردن مخاطبان خود استفاده کنید.

9-ایده تولید محتوا با استفاده از عکس‌ها و ویدیوهای رضایت مشتریان

زمانی به شما اعتماد خواهد شد که مخاطب احساس کند که خدمات شما برای دیگران رضایت‌بخش بوده و آن‌ها حس مثبتی را نسبت به استفاده از خدمات شما داشته‌اند.
نشان دادن لبخند مشتری و بیان رضایت مشتری در قالب فیلم یک ایده فوق‌العاده است که می‌توانید این محتواها را در هایلایت برای افزایش فروش خدمات خود ذخیره داشته باشید.
از مشتریان راضی بخواهید از خود ویدیو بگیرند و رضایت خود را اعلام کنند البته درج عکس هم خوب است اما بهتر از آن ویدیو است ممکن خیلی‌ها راضی به این کار نشوند.
شما می‌توانید با دادن یک کارت تخفیف آن‌ها را تشویق کنید این کار را برای شما انجام دهند البته خیلی‌ها هم هستند که مشتری وفادار شما هستند و بدون هیچ چشم‌داشتی این کار را برای شما می‌کنند.

10-پست‌هایی که با استقبال بوده را به نمایش بگذارید.

ممکن است قبلاً پستی منتشر کرده باشید که از آن استقبال زیادی شده و لایک و ویو زیادی گرفته به‌عنوان یک محتوای موفق می‌توانید مدل‌های شبیه به آن را مجدداً تولید و به اشتراک بگذارید.

11-مسابقه هیجان‌انگیز برگزار کنید.

شما با برگزاری مسابقه برای صفحه اینستاگرام کسب‌وکار اینترنتی خودتان می‌توانید یک محتوای عالی تولید کنید. برگزاری مسابقه اینستاگرامی چند فایده دارد اول اینکه تعامل و اینگیجمنت صفحه شما بالا می‌رود و با این کار می‌توانید به فالور های خود تعداد زیای را اضافه کنید.

دوم اینکه یک سری افراد هستند که دوست دارند در مسابقه شرکت کنند و از شرکت در مسابقه و دریافت جایزه حس خوبی می‌گیرند و اصلاً خود همان‌ها ممکن است مشتریان شما شوند.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که سعی کنید جوایزی را برای مسابقه در نظر بگیرید که فالوور های شمارا وسوسه کند. نکته‌ی بعدی این است که حتماً روی حرف خود باشید و اعتماد مشتری را خدشه‌دار نکنید اینکه مسابقه برگزار کنید و جایزه را ندهید ضربه‌ی بزرگی به اعتبار شما می‌زند.

حتماً تاریخ برگزاری و اهدا جوایز را مشخص کنید. مثلاً می‌توانید بگویید به کسی که بیشترین کامنت را درج می‌کند فلان محصول یا خدمات ما داده می‌شود یا پیج ما رو استوری کند یا اینکه دوستان خود را زیر پست منشن کنید و از بین آن‌ها به‌صورت تصادفی ۳ نفر را انتخاب کنید.

برگزاری چند مسابقه با جایزه کم بهتر از برگزاری یک مسابقه در طول کل سال است سعی کنید مسابقه‌های بیشتری برگزار کنید و این حس هیجان را همیشه در پیج خود ایجاد کنید.

سوالی داری؟

همین حالا میتونی بپرسی!

021-22445406

گریماتور-حسین شیردل-اینستاگرام سالن زیبایی

12-استفاده هوشمندانه از ویدیوهای سرگرم‌کننده

اگر در حوزه کار خود ویدیوهایی هستند که سرگرم‌کننده هستند می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. حواستان باشد به‌هیچ‌عنوان نباید از ویدیوهای بی‌ربط به کسب‌وکارتان استفاده کنید.

13-تولید محتوای آموزشی برای اینستاگرام

یکی از بهترین ایده‌های تولید محتوا برای اینستاگرام تولید محتوای آموزشی برای اینستاگرام است. تولید محتوای آموزش نشان دهنده این است که شما در کار و هنر خود فردی موفق هستید و این باعث روی آوردن مخاطب به شما و مخصوصاً جذب هنرجو برای شما خواهد شد.

14-ایده تولید محتوا با نشان دادن محیط سالن و همکاران

ثبت ویدیو و عکس از محیط سالن و همکاران یکی از ایده‌های تولید محتوا برای اینستاگرام است.

15- حضور در همایش‌ها و مکان‌های مهم

یکی از ایده های تولید محتوا برای اینستاگرام عکس از حضور در مکان‌های خاص و مهم است. ممکن است کسب‌وکار شما به صورتی باشد که مرتب در همایش‌ها و مکان‌های مهم شرکت می‌کنید. اگر این‌طور است با عکس گرفتن در این مکان‌ها می‌توانید نشان بدهید که اجتماعات مهم مربوط به کسب‌وکارتان حضور دارید و درواقع بگویید که چقدر به‌روز هستید.

شاید جایی به‌عنوان سخنران یا مهمان حضور پیدا کنید این نوع عکس و فیلم‌ها اعتبار ویژه‌ای به کسب‌وکار شما می‌بخشد خیلی تفاوتی ندارد که این نوع محتواها عکس باشد یا ویدیو باشد.

ممکن است خیلی‌ها بگویند دارید خودنمایی می‌کنید ولی نظر آن‌ها اصلاً نباید برای شما مهم باشد البته منظورم این نیست که عکس‌های مهمانی شیکی که در آن شرکت کرده‌اید را بگذارید منظور من شرکت در اجتماعات مربوط به کسب کارتان است.

16- عکس با افراد معروف حوزه کاری در تولید محتوا

یکی دیگر از شیوه‌های تولید محتوا برای اینستاگرام عکس گرفتن با افراد مهم حوزه کاری خودتان است. تصور کنید که شما یک سالن زیبایی دارید و در یک ورکشاپ گران قیمت شرکت کرده‌اید. فرصت را غنیمت بشمارید و حتماً با استاد آن کلاس یک عکس بگیرید.

وقتی شما در کنار یک فرد مهم در یک قاب قرار می‌گیرید درواقع آن عکس اعتبار زیادی به کسب‌وکار شما می دهد البته باز منظور من این نیست که با یک بازیگر یا موسیقی‌دان مشهور عکس بگیرید منظور من گرفتن عکس با افراد مهم حوزه کاری خودتان است.

17-ویدیو ها و عکس‌های انگیزشی

در هر کسب‌وکاری که باشید یک سری افراد هستند که به عنوان استاد جایگاه خاصی دارند و سخنان آن‌ها برای آن‌ها الهام بخش است. مثلاً در حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی برای من بیل گیتس، استیو جابز و افرادی مثل گری وی الهام بخش هستند. شما باید این افراد مربوط به حوزه کاری خود را پیدا کنید.

18-تولید محتوا برای اینستاگرام با لایو مشترک

تولید محتوا برای اینستاگرام با استفاده از لایو چیزی است که این روزها خیلی مد شده و برای همه جذاب است. شما می‌توانید با همکاران خود هماهنگ کنید و یک لایو مشترک را بگیرید. یا مثلاً اگر شما خدمات صافی مو انجام می‌دهید می‌توانید با دیگر همکارتان که در لاین میکاپ یا ماساژ فعال است یک لایو مشترک بگیرید. این کار دو فایده برای شما دارد اول اینکه افراد زیای به فالور های شما اضافه می‌شوند. دوم اینکه یک محتوای عالی تولید کرده‌اید که می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید.

برندسازی شخصی-برندینگ-بیوتی کوچینگ سالن های زیبایی و کلینیک زیبایی

19-لایو پاسخ به سوالات مشتریان

لایو پاسخ به سوالات مشتریان یکی از ایده های تولید محتوا برای اینستاگرام برگزاری لایو های آموزشی است. لایو ابزاری است که استفاده های زیادی در زمینه تولید محتوا اینستاگرام از می‌توانید کنید. یکی از ایده‌های تولید محتوا برای اینستاگرام لایو پاسخ به سؤالات کاربران است.

20-برگزاری جشنواره تخفیفی

سعی کنید به بهانه‌های مختلف آفرهایی را فالوور های خود در نظر بگیرید برای همه ما پیش می‌آید که محصولی را می خواهیم بخریم ولی خیلی جدی عمل نمی‌کنیم حالا یا بودجه‌ی کافی نداریم یا خیلی به آن محصول نیاز نداریم.

برگزار کردن جشنواره هایی که تخفیفی دارند اگر هدفمند باشند هم برای شما سودآور هستند هم برای مشتری جذاب هستند. شما می توانید به بهانه نوروز، روز پدر و یا روز مادر، روز دانشجو تخفیف‌های مختلفی را ویژه گروه های خاص در نظر بگیرید و یک زمان محدود هم برای آن مشخص کنید.

21: محتواهای تعاملی رو فراموش نکنید.

معرفی پیج های همکاران، خدمات همکاران و کسب‌وکار های مرتبط یکی از راه های عالی برای افزایش ورودی پیج و ایده عالی برای تولید محتوای ما خواهد بود. سعی کنید با معرفی همکاران تلاش کنید که انها نیز در نشان دادن ما به مخاطبانشان تلاش کنند و با این کار ما به مخاطبان آن ها نیز نشان داده خواهیم شد.

 

22: معرفی برندها و متریال ها

یکی از ایده های عالی برای تولید محتوا می تواند معرفی متریال و برندهایی که استفاده می کنیم باشد تا با این محتوا بتوانیم اعتماد مخاطب را از نظر کیفیت ارائه خدمات به مشتری به دست آورید.

 

 

احتمالا مقاله 9 تکنیک جذب مشتری از طریق اینستاگرام سالن زیبایی هم بدردتان بخورد!

 

تولید محتوا پیج آرایشی و زیبایی و سالن زیبایی و آرایشگاه زنانه

 

 

کلی نکته فوق العاده مهم در اینستاگرام

همین حالا فالو کن (کلیک کنید)

گریماتور-حسین شیردل-اینستاگرام سالن زیبایی

منبع: گریماتور

نویسنده: حسین شیردل