20 ترفند جذب مشتری برای آرایشگاه زنانه وسالن های زیبایی

 

جذب مشتری آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی ها با توجه به رقابت بالای سالن ها و آرایشگاه ها برای مدیران سالن زیبایی چالش بزرگی را به وجودآورده است.

یکی از مهمترین مهارت هایی که یک مدیر سالن زیبایی باید به آن مسلط باشد، مهارت جذب و وفادار سازی مشتریان سالن و آرایشگاه است.یادمان باشد تا زمانی که شما نتوانید مشتریان جدیدی را جذب کنید و همچنین مشتریان فعلی خود را وفادار کنید، هر چقدرهم که در کار آرایشگری حرفه ای باشید و هرچقدر هم که برای کارتان هزینه کنید نه تنها به شهرت نمی رسید، بله قطعاً شکست خواهید خورد. سالن هایی موفق هستند که برای برندینگ و روش های جذب مشتری برای آرایشگاه و سالن  زیبایی خود آموزش دیده اند و مدیر سالن با شناخت کافی و مهارت به دست آورده از شیوه جذب مشتری آرایشگاه به این مرحله رسیده است.

با کمتر از 10 دقیقه وقت گذاشتن برای خواندن این مقاله شما می توانید با به روزترین ترفند های جذب مشتری برای سالن زیبایی خودتان آشنا شوید.

 

بسیاری از مدیران سالن ها با این سوال ها روبه رو می شوند کهآموزش مدیریت سالن زیبایی

چطور مشتری سالنم رو افزایش بدم؟

چرا مشتری سالنم کم شده؟

سالن منطقه ما چطور این همه مشتری داره در حالیکه ما هم همون امکانات رو داریم؟

چه کارهایی رو برای ارتقا و افزایش مشتری سالنم باید انجام بدم؟

چه آموزش هایی رو باید برای مدیریت و برند سازی سالنم ببینم؟

و ده ها سوال که در این مقاله و همجنین با  مشاوره ما به تمامی سوالات و چالش های شما به صورت کامل پاسخ خواهیم داد.

برندسازی شخصی-برندینگ-بیوتی کوچینگ سالن های زیبایی و کلینیک زیبایی

 

در این مقاله به مهمترین روش ها و ترفندهای جذب مشتری آرایشگاه و سالن زیبایی شما می پردازیم

دقت کنید که

اگر در شرایط رقابتی سنگین امروز، در استراتژی تبلیغات و بازاریابی سالن زیبایی خود تغییرات لازم و صحیح با کمک مشاور توانمند ایجاد نکنید، مطمئن باشید خیلی سریع از دنیای رقابت کنار خواهید رفت.

×زمانی کیفیت کارم بالا باشه دیگه مشتری مداری اهمیت نداره×

این بزرگترین اشتباهی است که بسیاری مدیران سالن های زیبایی به آن مرتکب می شوند؛ یعنی از نظر آنها همه چیز در کیفیت خلاصه می شود و این مسئله امروزه کاملا رد شده است.

 

اموزش مدیریت سالن زیبایی و آرایشگاه و برندسازی سالن زیبایی و برندینگ

 

 

12 ترفند عالی جذب مشتری آرایشگاه و سالن زیبایی

1:آراستگی مدیر و پرسنل سالن زیبایی

سعی کنید که بهترین مدل آرایش را ابتدا مدیر و سپس پرسنل شما داشته باشند، مشتری آرایشگاه به سالنی که مدیر و پرسنل به آرایش خود اهمیت نمی دهد، مراجعه نخواهد کرد.

2:شخصیت مشتریان را بشناسید!

شما با پرسیدن سوالات زیر و همچنین سوالات مشابه، به راحتی می توانید با علاقه و سلیقه مشتریان آشنا شوید.

سوالاتی مانند:

*پرسیدن اینکه خدمات مورد علاقه مشتریان چیست؟
*از چه خدماتی تا به حال استفاده نکرده اند؟
*تعداد دفعات مراجعه به سالن ما چه مقدار است؟
*در چه زمان هایی برای دریافت خدمات به سالن ما مراجعه می کنند؟
*مقدار هزینه ای که برای دریاف خدمات دوست دارند پرداخت کنند چقدر است؟
*آیا از خدمات همکاران استفاده کرده اند؟
*چه خدماتی در سالن دوست دارند به عنوان هدیه یا تخفیف دریافت کنند؟
*و…

به پرسیدن چنین سوالاتی به راحتی می توانید از مشتری آرایشگاه و سالن زیبایی خود شناخت کافی و مناسبی پیدا کنید.

جذب مشتری آرایشگاه

 

3: ارتباط همیشگی با مشتری!

بسیاری از مدیران و آرایشگران این اشتباه را مرتکب می شوند که ارتباط باید فقط زمانی باشد که مشتری ارایشگاه و سالن زیبایی قرار است از خدمات ما استفاده کند، درحالیکه ما چه به عنوان مدیر یک سالن زیبایی و چه به عنوان یک آرایشگر باید این موضوع را بدانیم که ارتباط همیشگی با مشتری این حس را دارد که ما در ذهن مشتری باقی خواهیم ماند و مشتری ما را فراموش نخواهد کرد.

اگر از مشتریان خود بی خبر باشید ممکن است به پیشنهادات دوستانشان به سالن های رقیب ما مراجعه کنند چرا که ما به آنها اهمیت ندادیم.

 

4: مشاوره و خدمات رایگان!

هدف از مشاوره این است که مشتری را کاملاً با نوع خدمات خودمان آشنا کنیم. بسیاری از سوالاتی که ممکن است مشتری حتی در مورد قیمت خدمات داشته باشد با استفاده از این مشاوره های ما به صورت خودکار پاسخ داده خواهد شد. بنابراین اهمیت مشاوره قبل از خدمات و بعد از خدمات را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

مشتری آگاه از خدمات و قیمت ما همیشه به ما اعتماد خواهد کرد.
مشاوره ما می تواند در مورد مراقبت ها، مدل ها، کیفیت کار ها، قیمت ها و … برای مشتری صورت بگیرد.
با دادن مشاوره به مشتری حس ارزشمند بودن را به مشتری منتقل می کنید!

اما منظور از خدمات رایگان چیست؟

نمونه از اقداماتی که ما می توانیم برای جذب مشتری برای آرایشگاه و سالن زیبایی داشته باشیم، ارائه خدمات رایگان می باشد.

خدمات رایگان یعنی خدماتی که ما برای مشتری به عنوان هدیه و اشانتیون به صورت موردی در نظر می گیریم! مثلا در مورد آرایش عروس ما می توانیم یک خدمات خود را به عنوان هدیه برای مشتری عروس خود در نظر داشته باشیم.

⇐نمونه ای از خدمات رایگان می تواند به عنوان مثال:اصلاح ابرو، ماساژ، اصلاح صورت و… بر حسب شرایط سالن و آرایشگاه باشد.

هدف از خدمات رایگان ماندن در ذهن مشتری و ایجاد حس خوب نسبت به ما و سالن ما باید باشد.

 

5: قیمت گذاری مناسب داشته باشید.

درقیمت گذاری خدمات زیبایی برای مشتری آرایشگاه و سالن خودمان باید بسیار هوشمندانه عمل کرد، ممکن است سالن ما در منطقه متوسط شهر باشد و آن گاه امکان این که ما هم بخواهیم همانند سالن های منطقه اعیان نشین قیمت های شبیه به آنها را برای خدمات خود در نظر بگیریم قطعاً شکست خواهیم خورد.!

قیمت های ما باید متناسب با نوع مشتری، نوع خدمات، منطقه ، تجهیزات و… تغییر کند، نه اینکه ما بخواهیم بر حسب اینکه رقیب ما از قیمت بالا یا پایینی استفاده می کند ما هم شرایطمان را با سالن رقیب هماهنگ کنیم.

بلکه مهمترین اقدام ما در قیمت گذاری باید ملاک هایی باشد که ذکر شد و در این راه مهمترین اقدام ما باید آگاه سازی و شفاف سازی قیمت گذاری ما برای مشتریان باشد، چرا که مشتریان نباید در ذهنشان با ابهامی در خصوص قیمت خدماتی که استفاده می کنند مواجه شوند.

6: بهره مندی از پرسنل مجرب و آداب دانپرسنل سالن زیبایی

اشتباه بزرگی که مدیران مخصوصاً در زمان استخدام پرسنل مرتکب می شوند این است که در زمان جذب پرسنل تنها بر روی کار و کیفیت کار آرایشگر تمرکز دارند و مهمترین مسئله که مهارت های ارتباطی و ویژگی های شخصیتی آرایشگر است را کاملاً نادیده می گیرند!
همیشه باید در بروز رسانی پرسنل خود تلاش کنیم. مثلا شرکت در دوره های جهت آبدیت، یا شرکت در کلاس های مشتری مداری و آداب معاشرت نمونه ای از ایده های عالی برای داشتن پرسنل مجرب و حرفه ای است.
برخورد نامناسب پرسنل با مشتریان و عدم آگاهی از برخی آداب در ارائه خدمات به مشتریان حتما سالن و آرایشگاه ما را با بحران جدی مواجه خواهد ساخت.

همین حالا برای حرفه ای شدن هر چه بیشتر پرسنل خود اقدام کنید.

 

7: نقش اینستاگرام و وب سایت در جذب مشتری

اینستاگرام سالن زیبایی

سالنی که از این دو کانال ارتباطی بهره مند نباشد، و برای ارتباط با مشتریان و بازاریابی خود از اینستاگرام و وب سایت شخصی خود استفاده نکند، نهایت در دو سال آینده با شکست مواجه خواهد شد.
حتماً هر روزه فعالیت در پیج سالن زیبایی خود را با توجه به الگوریتم‌های اینستاگرام داشته باشید.
اما نکته مهمی که بسیاری از سالن دار ها از آن غافل شده اند تاثیر فوق العاده داشتن وب سایت تخصصی برای سالن می باشد. یادمان باشد که اینستاگرام نیز مانند سایر شبکه ها به زودی همانند سایر شبکه ها کنار خواهد رفت و آنگاه آیا ما برای ماندن در فضای رقابت اقدامی داشته ایم؟ در حالی که داشتن وب‌سایت این قطعیت را به ما می دهد که ما به راحتی و بدون هیچ مشکلی همیشه در فضای رقابت خواهیم ماند. و البته باید از امکانات و شرایط بی نظیری که داشتن وب سایت برای تبلیغ و بازاریابی سالن زیبایی و آرایشگاه ما به وجود می آورد غافل نباشیم.

 

همین الان برای در یافت مشاوره در خصوص شرایط داشتن وب سایت با ما تماس بگیرید.

طراحی سایت سالن آرایشی و ارایشگاه

8: ایجاد فضای دلنشین و آرامش بخش

امروزه جذابیت بیشتر از حتی کیفیت برای مشتری اهمیت دارد!

مشتری به دنبال یافتن مکانی برای به دست آوردن آرامش و حس خوب است.یادمان باشد بسیاری از مشتریان سالن را به عنوان مکانی که می خواهند در آن مدت زمانیکه در آن مکان هستند آرامش داشته باشند و حال این سؤال را از خود بپرسید که شما به عنوان مدیر یک سالن چه اقدامی برای ایجاد فضای دلنشین و جذاب برای مشتریان خود کرده اید؟
مسلماً بسیاری از مدیران از این مسئله غافل بوده اند، حتی نوع موزیکی که در سالن برای مشتریان پخش می شود هم تأثیر گذار است.
نمونه ایده هایی که شما می توانید برای جذابیت سالن و آرایشگاه خودتان از آن‌ها استفاده کنید به شرح زیر می باشد.مکان سالن زیبایی

*پخش موزیک مناسب و آرامش بخش( موزیک لایت)
*استفاده از خوش بو کننده ها و عطر گل ها و یا رایحه‌های خوش بو
* تهویه مناسب
*استفاده از گل ها و تابلوهای زیبا و جذاب در سالن
*سرگرم کردن مشتری با استفاده از بروشور،کتاب، مجله، تیزر های سالن و پخش آن در کنار پذیرایی
* داشتن مکان و یا وسایلی برای سرگرم کردن کودکان برای حفظ آرامش والدینی که با کودک به سالن مراجعه می کنند.
*استفاده از رنگ های جذاب در دکوراسیون سالن
* عدم صحبت های بی مورد و کاهش صدا و رفت و آمد ها
* مجزا کردن خدمات
و…

 

 

 

9: داشتن آتلیه در سالن و آرایشگاه!آرایشگاه و سالن زیبایی در جذب مشتری

حتماً در سالن خود محیطی جذاب و زیبا برای عکس گرفتن مشتریان خود قرار دهید. مشتریان آرایشگاه دوست دارند همان لحظه زیبایی خودرا ثبت کنند . البته این اقدام مشتریان باعث تبلیغ سالن شما هم خواهد شد.و قطعاً افراد بیشتری برای دیدن سالن شما به شما مراجعه خواهند کرد.

 

 

10:پذیرایی یادتان باشد!

بسیاری از سالن ها از اهمیت پذیرایی در جذب مشتری آرایشگاه و سالن خود بی اطلاع اند و بیشتر اوقات به دلیل هزینه بر بودن پذیرایی دست از این اقدام بر می دارند،  درحالی‌که شما می توانید با کمترین هزینه برای پذیرایی بیشتری سود و بازدهی را برای سالنتان داشته باشید.
پذیرایی مختصر و مفید مانند: چای، نسکافه یا قهوه همراه با بیسکویت و شکلات می تواند ایده عال باشد و این اقدام باعث ایجاد بازاریابی ویروسی در جذب مشتری خواهد شد.

11:ارائه نمونه کار ها و تایدیه ها!مشاوره رایگان مدیریت سالن زیبایی

 

شما می توانید از مشتریان قبلی در قالب فیلم، عکس، صوت، و یا داشتن دفترچه‌ای که مشتریان قبلی سالن در مورد میزان رضایت از سالن نوشته اند برای جلب اعتماد مشتریان استفاده کنید. تاییدیه ها همیشه راهی مطمئن و آسان برای جلب اعتماد مشتریان به شما خواهند بود.

 

 

 

 

 

 

12:داشتن هدیه ای ماندگار!

منظور از ماندگار بودن این است که مشتری به واسطه این هدیه برای ما تبلیغ کند. شما می توانید مثلاً برای مشتریان عروس خود هدیه ای ماندگار داشته باشید، یا برای همه مشتریان خود هدیه ای که تبلیغ سالن ما با لوگو و شماره تماس ما را داشته باشد.حتی پاکت ها و نایلون هایی که در سالن مورد نیاز مشتریان است را نیز می توانیم برای سالن خود سفارشی طراحی و در اختیار مشتریان خود قرار دهیم.

 

13: ذخیره مشتری!

همه اطلاعات موردنیاز مشتریان خود را حتماً در کامپیوتر یا دفترچه یاداشت بکنید. این کار باعث می شود ما تمام اطلاعات لازم برای تبلیغات خود را داشته باشیم.مثلا هنگام مناسبت ها و یا تولد مشتری می توانیم آفرهایی برای مشتریان در نظر بگیریم. یا ممکن است حتی بحث جابجایی صورت بگیرد و به مشتریان خود اطلاع بدهیم.

14: دقیق و منظم باشید!

همه ما علاقه ای به منتظر بودن نداریم، و این انتظار حس بسیار بدی را برای مشتریان ما به وجود خواهد آورد. پس حتماً در زمان دهی ارائه خدمات به مشتریان بسیار بسیار دقت کنید. مثلاً می توانید بین مشتریان تایم خالی ای بگذارید که اگر کارمان کمی طول کشید مشتری بعدی منتظر نماند.
تصور ذهنی مشتری ای که هنگام ورود به سالن همه چیز را منظم و دقیق می بیند بسیار لذت بخش خواهد بود.

15: سخنرانی نکنید!

بسیاری از آرایشگران و مدیران، تصور می کنند که هر چقدر با مشتری بیشتر صحبت کنند، او بیشتر خوشش خواهد آمد، در حالیکه این موضوع کاملاً اشتباه است!
شما زمانی مجاز به صحبت با مشتری مخصوصاً در مورد بحث های شخصی که مشتری علاقه داشته باشد و شروع کننده باشد، بهتر است که در مورد موضوعات مثبت و علایق مشتریان صحبت کنیم و سعی کنیم اکثراً شنوده باشیم تا سخنران.

بگذارید مشتری از زیبایی خودش لذت ببرد.

 

16: پیگیری کنید!

سالن هایی که برند منطقه و شهر خود تبدیل شده اند، به اهمیت پیگیری مشتری رسیده اند، و باور دارند که پیگیری می تواند حس مهم بودن را به مشتری منتقل کند.
پیگیری قبل ازارائه خدمات و بعد از ارئه خدمات را در دستور کار خود قرار دهید.
مشتریان علاقه دارند که شخص دیگری کارشان را پیگیری کنند، مثلا زمان ارائه نوبت و مراجعه مشتری را یادآوری کنید، ممکن است مشتریان فراموش کرده باشند یا اگر فراموش هم نکرده باشند این یادآوری ما باعث می شود هر چه زودتر برای دریافت خدمات به ما مراجعه کنند.

 

17:کاری کنید که مشتری خودش را زیباتر ببیند!

انسان ها میل زیادی به زیبا بودن و زیباتر شدن دارند و چه جایی بهتر از آرایشگاه که مشتری برای زیباتر شدن به آنجا مراجعه کرده است.
با نورپردازی و قرا دادن آیینه هایی با طرح های جذاب و قدی کاری کنید تا مشتری خودش را زیباتر ببیند.
دقت کنید که در نورپردازی اغراق نکنید، یعنی مشتری زمانی که از سالن و آرایشگاه خارج می شود خودش را با تغییرات زیادی که به واسطه نور پردازی در سالن به وجود آمده نبیند.

 

18: استفاده از پکیج خدمات!

همیشه برای مشتری پکیج خدامت البته با تخفیف قرا دهید.
ممکن است مشتریان ما از همه خدمات ما در سالن استفاده نکنند اما با این روش به راحتی ما می توانیم خدامت دیگر خود را نیز به مشتریان معرفی و ارائه کنیم.

19: ارائه خدمات خاص!

تا به حال این سؤال را از خود پرسیده اید که سالن من چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد که دیگر سالن ها و آرایشگر ها از آن بی بهره اند یا اینکه تفاوت ارائه خدمات سالن ما با سایر سالن ها در چیست؟
حتماً برای سالن وارایشگاه خود خدماتی منحصر به فرد داشته باشید و این ایده ای جالب برای جذب مشتری در سالن زیبایی شما خواهد بود.

20: استفاده از کارت هدیه و کارت تخفیف

حتماً برای مشتریان وفادار خود کارت هدیه و تخفیف در نظر بگیرید و این کارت ها را در زمان های مشخص برای مشتریان خود درنظر داشته باشید.

 

با کمال میل پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهیم بود.

برای دریافت مشاوره و یا شرکت در دوره آموزشی مدیریت سالن های زیبایی با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس:

021-22445406

09120561585

آموزش مدیریت و برندسازی سالن زیبایی

 

باآرزوی موفقیت بیش از پیش برای شما

گریماتور-حسین شیردل-اینستاگرام

اینستاگرام گریماتور

منبع: گریماتور