12 ویژگی یک آرایشگر موفق و خوب زنانه-راز موفقیت آرایشگران

ویژگی آرایشگر خوب و موفق چیست؟

 

شاید این سؤال در ذهن بسیاری از علاقه‌مندان به حرفه آرایشگری باشد که راز موفقیت آرایشگران در چیست؟ و یا ویژگی های یک آرایشگر موفق چیست؟ و یا اینکه چگونه به یک آرایشگر خوب و موفق تبدیل شویم.

برای اینکه بتوانید یک آرایشگر حرفه ای و موفق شوید، 12 نکته اساسی و ویژگی آرایشگر خوب و موفق را برای شما در این مقاله قرار داده‌ایم و شما با انجام دادن این نکات خواهید توانست در زمینه آرایشگری و تاسیس آرایشگاه و سالن زیبایی خود موفق شوید.

گریماتور-حسین شیردل

 

1: داشتن مدرک فنی حرفه ای

امروزه اگر بخواهید در زمینه آرایشگری موفق شوید و به برند منطقه و حتی کشور تبدیل شوید، شرط اول آن داشتن مدرک فنی حرفه ای از مراکز معتبر است. چرا که امروزه آرایشگرانی در سالن ها مجاز به فعالیت هستند که دارای مدرک فنی حرفه ای باشند و همچنین داشتن مدرک فنی حرفه ای باعث افزایش اعتماد مشتریان به شما خواهد شد.

 

2: به روز بودن!ویژگی یک آرایشگر خوب

با توجه به جذابیت شغل آرایشگری و علاقه شدید بانوان به استفاده از خدمات آرایشگری، ما باید با به روزترین و جذابترین تکنیک ها، مدل ها، روش ها، رشته ها و متریال ها آشنا باشیم، تا بتوانیم با سلیقه مخاطب خود قدم برداریم.
اگر سالن و آرایشگری را می بینید که در جذب مشتری و کسب درآمد ناموفق است، دلیل اصلی آن این است که به فکر افزایش مهارت و تخصص خود نیست!

3: مشتری مدار بودن!

مشتری مداری یعنی برآورده کردن نیاز های نامشخص مشتری!

در مشاوره و ورکشاپ های مجموعه گریماتور به صورت کاملاً تخصصی به بحث مشتری مداری می پردازیم.

اما به صورت خلاصه مشتری مداری یعنی

برخوردی فراتر از انتظار مشتری!
کیفیتی فراتر از انتظار مشتری!
دادن حس خوب فراتر از انتظار مشتری!
و سورپرایز کردن مشتری

حسین شیردل

4: روابط عمومی و مهارت ارتباطی قوی

روابط عمومی قوی یعنی فن بیان، زبان بدن، طرز برخورد و منتقل کردن حس خوب به مشتری.
داشتن مهارت ارتباطی قوی یعنی اینکه مشتری در کنار ما احساس آرامش می‌کند. یک آرایشگر موفق و خوب باید بداند که با هر مشتری با توجه به ویژگی شخصیتی آن‌ها برخورد کند؛ و به صورت خلاصه مهارت ارتباطی قوی یعنی اینکه مشتری از بودن کنار ما احساس لذت، آرامش و غرور بکند.

 

 

5: آشنایی با اصول مذاکره و ترفندهای متقاعدسازی

مذاکره بر سر قیمت، مذاکره بر سر استفاده از خدمات، مذاکره بر سر تخفیف دادن ها و ندادن ها و اینکه بتوانیم مشتری را متقاعد کنیم که از خدمات ما استفاده کند یکی از ویژگی های یک آرایشگر خوب و البته جزو مهارت های اساسی یک آرایشگر موفق می باشد.

 

6: توجه به مسائل بهداشتی و نظافتی

توجه به مسائل بهداشتی یکی از مهم‌ترین ملاک‌های مشتریان برای استفاده از خدمات ما می‌باشد.
 اگر مشتری فقط از یک مورد بهداشتی در ارائه خدمات ما ناراحت شود هرگز مجددا به ما مراجعه نخواهد کرد.

در ضمن عدم رعایت بهداشت ممکن است عواقب سنگینی برای شما داشته باشد.

 

 

7: آشنایی با اینترنت و فضای مجازی

اگر بخواهیم در زمینه آرایشگر به موفقیت برسیم و به یک آرایشگر خوب و موفق تبدیل شویم، باید با اینترنت و شبکه های مجازی آشنا باشیم.
آشنایی با فضای اینترنت و گوگل و آشنایی با سایت های تبلیغاتی و نحوه تبلیغات در این سایت ها، آشنایی با شبکه های مجازی همچون اینستاگرام، توییتر و لینکداین و … می تواند موفقیت ما را تضمین کند.

اگر در زمینه تبلیغات خود در فضای مجازی سوالی دارید و راهنمایی می‌خواهید، همین الان با ما در تماس باشید.

02122445406

 

8: آشنایی با تبلیغات و بازاریابی

یک آرایشگر خوب باید علاوه بر مهارت های فنی لاین خود بتواند کسب‌وکار خود را نیز به دیگران معرفی کند و این زمانی به وجود خواهد آمد که آن آرایشگر بتواند با نحوه تبلیغات و بازاریابی در کسب‌وکار زیبایی آشنا باشد.

خیالتان راحت!

ما در زمینه تبلیغات و بازاریابی کسب‌وکار شما، همراهتان هستیم.

مشاوره سالن های زیبایی- گریماتور

 

9: منظم و دقیق

مشتری در دنیای امروزی به دنبال استفاده سریع از خدمات، بدون اتلاف وقت است و اینکه آیا شما در نوبت دهی و تنظیم وقت به مشتریان خود دقیق هستید؟ و یا اینکه آیا مشتری را منتظر نگه می‌دارید یا خیر؟ این که ما بتوانیم در همان زمان در خواستی مشتریان، خدمات خود را ارائه دهیم بسیار لذت‌بخش و تأثیرگذار خواهد بود.

 

 

10: ظاهر و پوشش قدرتمند

ظاهر شما تا حدود زیادی نشان‌دهنده شخصیت شماست؛ بنابراین اگر به برندینگ خود اهمیت می‌دهید و اگر می‌خواهید خود را به نحو احسن در فکر و قلب مشتریان خود تثبیت کنید حتماً به ظاهر و پوشش خود اهمیت دهید.

پیشنهاد ما به شما!

این است که حتماً از یک مدل ظاهر و پوشش خاص برای خود استفاده کنید و یا از یک یونیفرم جذاب و زیبا که به واسطه آن شما بتوانید بر سر زبان‌ها بیوفتید، استفاده کنید. مثلاً استفاده از یک کلاه خاص، استفاده از یک طرح زیبا متناسب با لاین تخصصی خود، یا استفاده از یک شال زیبا همراه با لوگو و یا نام خود و… که می‌تواند فوق‌العاده تأثیرگذار باشد.
ظاهر و پوشش مقوله‌ای بسیار مفصل و پیچیده است که در مقالات بعدی به صورت تخصصی به آن خواهیم پرداخت.

 

 

11: استفاده از تجهیزات بروز

تجهیزات بروز باعث افزایش کیفیت کار ما خواهد شد؛ و به راحتی می‌توانیم به یک آرایشگر خوب و موفق تبدیل شویم. تجهیزات به روز و مناسب یعنی استفاده از ابزارهای تخصصی در لاین خود، برخورداری از تجهیزات فیلم برداری و عکس برداری مناسب، استفاده از رینگ و لایت های به روز و با کیفیت، استفاده از صندلی های مناسب و دستگاه‌های به روز و…

 

12: استفاده از یک مشاور قوی و قدرتمند!

 

یک مشاور، یک راهنما، یک دوست که بتواند همه این موارد را به ما بیاموزد، انگیزه بدهد و ما را در مسیر کسب این مهارت‌ها یاری دهد از الزامات موفقیت در حرفه ی آرایشگری است.
تجربه نشان داده است که استفاده از یک مشاور قدرتمند، احتمال اینکه آن آرایشگر را به موفقیت برساند 8 برابر بیشتر از آرایشگرانی است که بر حسب تجربه تلخ و شیرین خود به فعالیت آرایشگری مشغول شده‌اند، تأثیرگذار بوده است.

همین حالا برای دریافت مشاوره رایگان با ما( حسین شیردل- مشاور کسب و کار زیبایی) در تماس باشید.

09120561585

02122445406

مدیریت سالن زیبایی و برندینگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوره آموزش مدیریت سالن زیبایی و برندینگ(برندسازی)

 

اینستاگرام گریماتور