تبلیغات آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی امروزه با گسترش بسیار زیادی مواجه شده است، بطوریکه مدیران و آرایشگران سالن های زیبایی امروزه باید برای تبلیغ سالن زیبایی به دنبال مزیت رقابتی باشند، یعنی تکیه بر اصل جذابیت!

اگر مدیریت سالن زیبایی و آرایشی را بر عهده دارید و به دنبال ایده برای تبلیغ آرایشگاه و سالن زیبایی خود هستید به نکات زیر توجه کنید:

 

1: زدن کافی شاپ ساده و شیک

پذیرایی در سالن زیبایی و آرایشگاه-سالن زیبایی

منظور ما از ایجاد کافی شاپ برای سالن و آرایشگاه بحث وجود و اهمیت پذیرایی در سالن می باشد. که اهمیت بسیار زیادی در تبلیغات آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی خواهد گذاشت.

بهترین نوع پذیرایی در سالن ها چیست؟

بهترین نوع پذیرایی استفاده از نوشیدنی های گرم و سرد بر حسب فصل و استفاده از پذیرایی خشک مانند بیسکوییت و شکلات می تواند ایده عال باشد.

2: داشتن آتلیه و فضایی برای عکس گرفتن با نشان سالنعکاسی در سالن زیبایی

مشتریان خانم دوست دارند که بعد از آرایش خود زیبایی خود را مشاهده کنند و چه جایی بهتر از سالن و آرایشگاه ما!
شما می توانید با ایجاد یک فضای زیبا برای عکاسی و قرارداشتن لوگو یا هر چیزی که مشخص کننده سالن ما باشد برای سالن خودتان تبلیغ کنید.

 

3: همکاری با سایر مشاغل مرتبطهمکاری با فعالیت های مرتبط با سلان زیبایی

بسیاری از موفقیت های سالن دارها همین همکاری با مشاغل مرتبط در حوزه ی بانوان بوده است. از همکاری با مزون دارها بگیرید تا همکاری با باشگاه ها و یا استخرهای ویژه بانوان.

 

4: در تبلیغ آرایشگاه زنانه همیشه به دنبال مشتری های جدید باشید.beautysalon

 

یکی از مهم ترین مباحث در تبلیغ آرایشگاه زنانه این است که شما بایستی همواره در حال جذب مشتری های جدید باشید. با امتیازات ویژه سعی کنید اولین تجربه مراجعین به سالن زیبایی خود را شیرین تر کنید. در تبلیغات به شرایط ویژه ای که برای اولین مراجعه به سالن خود دارید، تاکید نمایید.

5: امکانات خاص رفاهی را در تبلیغات آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی خود داشته باشید.

 

یکی از مهم ترین نکات در رونق آرایشگاه های زنانه این است که شما یک طرح متفاوتی را در سالن زیبایی خود اجرا کنید که منجر به افزایش رفاه و آسایش مشتریان شده و انگیزه آنان را برای مراجعه به سالن زیبایی شما افزایش می دهند. برای مثال سالن خود را مجهز به امکانات نگه داری از کودکان نمایید یا به ازای یک خدمت آرایشی مشخص یک نوشیدنی خنک در هوای گرم برای مشتریان در نظر بگیرید. تلاش نماید تا نیاز مخاطبین خود را شناسایی نموده و بر اساس نیاز آنان خدمات رفاهی ایجاد نمایید و در تبلیغ آرایشگاه زنانه این خدمات را عنوان کنید.

6: در تبلیغات آرایشگاه زنانه هدیه را با تخفیف جایگزین کنید.

 

تلاش نمایید امتیازاتی که برای مشتریان خود تعریف می نمایید از نوع هدیه باشد نه از نوع تخفیف. برای مثال برای اولین مراجعه، یکی از خدمات سالن را به مشتریان هدیه دهید یا برای آرایش عروس، در روز سالگرد یک خدمت زیبایی به عنوان هدیه در نظر بگیرید.

 

7: از شخصیت های محبوب برای تبلیغ آرایشگاه زنانه کمک بگیرید.شخصیت های معروف در سالن زیبایی و آرایشگاه

این موضوع هم که ما از افراد محبوب مخصوصاً برای افتتاحیه و برند سازی خود استفاده کنیم ایده جالبی است.
اگر از شخصیت های محبوب و مشهور، مشتری ویژه ای دارید از او برای تبلیغ کمک بگیرید. شما می توانید در تبلیغات از پیام های دعوت این شخصیت ها برای استفاده از خدمات آرایشگاه شما، استفاده کنید.

 

 

8: تخصصی کردن فعالیت خودتانخدمات تخصصی در سالن زیبایی

امروزه سالن دارها باید به سمت تخصصی کردن خدمات خود پیش بروند یعنی دیگر همه کاره بودن و همه خدمات را داشتن نشانه حرفه ای بودن سالن ما نیست، بلکه امروزه سالن هایی موفق هستند که دارای خدمات خاص و vip باشند. چون مشتری تصور می کند که چون این سالن خدمات تخصصی ارائه می دهد حتماً در کارش خبره‌تر و کیفیت کارش بالاست.

 

9: مناسبت ها یادتان باشد!تولد مشتریان در سالن های زیبایی

داشتن تجربه ای زیبا و لذت بخش از سالن ما در ذهن مشتری آرزوی هر مدیر سالن زیبایی است!
این تجربه می تواند با تبریک تولد مشتریان ایجاد شود یا حتی ارائه خدمات خاص در روز‌های خاص.
این کار باعث می شود مشتریان حس خوبی را نسبت به ما به دست بیاورند و وفاداری‌شان نسبت به ما بیشتر خواهد شد. و یکی از ایده های جالب برای آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی ما خواهد بود.

 

10: نظرسنجی یادتان باشد.نظرات و پیشنهادات مشتریان سالن زیبایی

بسیاری از مشتریان ممکن است که از خدمات ما راضی نباشند و بدون اینکه این مسئله را با ما در میان بگذارند سالن را ترک و دیگر به سالن ما مراجعه نکنند.
نظرسنجی باعث می شود که مشتریان اعتراضات و نظرات خود را بیان کنند و حس مهم بودن به آن‌ها دست یابد.
زمانی که مشتری با رضایت کامل از سالن ما خارج شود قطعاً بازاریابی ویروسی قدرتمندی می تواند برای سالن ما داشته باشد.
نظر سنجی می تواند در قالب فرم، سوالات بعد از اتمام کار، پیام به مشتری بعد از دریافت خدمات، نظرسنجی آنلاین و … انجام شود.

هرگز از نظرسنجی غافل نشوید!

از مشتریان سالن زیبایی خود بخواهید نظرات خود را در مورد سالن زیبایی شما عنوان کنند. مستند سازی این نظرات و استفاده از آن برای تبلیغ، یکی از موثر ترین روش های تبلیغاتی است. همچنین شما می توانید با برگزاری نظر سنجی از مشتریان خود بخواهید به ازای جوایز، ایده های تبلیغاتی خود را با شما در میان بگذارند. این کار علاوه بر فراهم نمودن منبع بزرگی از ایده، حس نزدیکی مشتری با سالن آرایشی شما را تقویت می کند.

آیا از مشتریان خود نظر سنجی می کنید؟

 

11: اهمیت دکوراسیون سالن زیبایی در تبلیغات آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی

دکوراسیون سالن زیبایی

استفاده از پرده های ظریف برای پنجره ها، مبلمان راحت و ست با سالن و دقت در نگهداری و نظافت آن‌ها، قرار دادن ظروف تزیینی در کنار مبل های راحتی، استفاده از چراغ ها و نور های تزیینی، گیاهان آپارتمانی، تابلو ها و قاب عکس های دیواری و قفسه های دکوراتیو همگی می تواند از عناصر تاثیر گذار و جذب کننده ی آرایشگاه شما باشد.

بیزینس کوچ صنعت بیوتی و زیبایی و مشاور سالن زیبایی و آرایشگاه های زنانهمدیریت سالن زیبایی-مشاوره و کوچ آرایشگاه زنانه حسین شیردل

بیزینس کوچ صنعت بیوتی و زیبایی و مشاور سالن زیبایی و آرایشگاه های زنانه

بیزینس کوچ صنعت بیوتی و زیبایی و مشاور سالن زیبایی و آرایشگاه های زنانه

پیشنهاد ویژه ما به شما!

دوره آموزش مدیریت سالن زیبایی و برندینگ(برندسازی)

 

موفق تر از همیشه باشید.

منبع: گریماتور

گریماتور-حسین شیردل-اینستاگرام