چگونه یک آرایشگر موفق و موفق شویم؟10 ویژگی مهم

امروزه فعالیت در زمینه آرایشگری تبدیل به یک شغل بسیار هیجان انگیز و البته پردرآمدی شده است و خیلی‌ها علاقه دارند که در این حرفه مشغول به فعالیت شوند، اما همانطور که اطلاع دارید، هر کاری نیاز به داشتن یکسری ملزومات دارد و تنها از روی علاقه نمی توان وارد این حوزه جذاب شد.
در این مقاله به مهمترین نکات و ویژگی‌هایی که برای تبدیل به یک آرایشگر حرفه ای باید رعایت کنیم می پردازیم.
مدت‌زمان مطالعه 4 دقیقه

خودتان را آنالیز کنید!

بنده حسین شیردل به عنوان تخصصی‌ترین و اولین مشاور و کوچ صنعت زیبایی پیشنهاد می‌کنم ابتدا خودتان را آنالیز کنید و مهارت های شخصی و توانمندی‌های خودتان را برای تبدیل به یک آرایشگر حرفه ای را زیر ذره‌بین قرار دهید تا ببینید آیا من می‌توانم در این زمینه به برند تبدیل شوم یا خیر

اگر به اکثر موارد زیر از 1 تا 10 بالای 7 دادید مطمئن باشید در شغل آرایشگری خواهید درخشید! راز آرایشگری و آرایشی زیبایی و سالن زیبایی و آرایشگاه

1: علاقه به لاین خود بدون در نظر گرفتن درآمد
2: میل به یادگیری در زمینه زیبایی و قدرت یادگیری سریع
3: شناخت ابزار و سبک ها و متدهای آرایشی در لاین تخصصی
4: برخورداری از قدرت خلاقیت، تجسم و خیال‌پردازی
5: برخورداری از مهارت‌های ارتباطی قوی و فنون مذاکره و متقاعدسازی
6: تحمل فشار کاری بالا و مدیریت استرس و خشم
7: میل به خاص بودن و متفاوت عمل کردن
8: آشنایی با دیجیتال مارکتینگ

 

ابتدا گذراندن دوره‌های آموزشی

آموزش ببین و بعد شروع کن!
این مهمترین نکته ورود به دنیای آرایشگری است! چیزی که در کشور ما برای شروع در حرفه آرایشگری موردنیاز است، داشتن مدارک لازم و گذراندن دوره‌های آموزشی در لاین موردعلاقه به‌صورت مقدماتی و حرفه ای در آموزشگاه‌های رسمی سازمان فنی حرفه ای است.
اما یادتان باشد این دوره‌ها به‌صورت مقدماتی است و برای حرفه‌ای شدن حتماً باید به مراکز حرفه‌ای و آرایشگران و آکادمی های مطرح و صاحب سبک مراجعه نمایید.

مهمترین رازهای تبدیل‌شدن به یک آرایشگر حرفه ای و آرایشگر موفق

ازجمله عوامل مهمی که می‌تواند شما را به یک آرایشگر موفق تبدیل کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-کسب تخصص‌های لازم

برای موفقیت در حرفه آرایشگری شما باید بتوانید تخصص‌های لازم را در این حرفه کسب کنید.

برای این کار می‌توانید به مراکز آموزشی معتبر فنی حرفه‌ای مراجعه کنید تا ضمن دریافت مدارک در آینده بتوانید سالن و مرکز زیبایی خود را نیز با مجوز تاسیس کنید.
همچنین با شرکت در این دوره ها و دریافت مدارک، اعتبار شما نیز افزایش خواهد یافت و باعث می‌شود اعتماد مشتریان خودتان را نیز بیشتر به سمت خود جلب کنید.

-تمرین تمرین تمرین!

اگر در ابتدای راه هستید و تازه‌کار، باید در این حرفه تمرین و ممارست فراوانی داشته باشید.
برای این کار می‌توانید از دوستان و آشنایان خود بخواهید برای شما مدل شوند. یا می‌توانید با آگهی دادن و جذب مدل رایگان برای خود تمرین های بسیاری را جهت افزایش مهارت خود داشته باشید.

-ارتباطات را جدی بگیرید!

به جرات می‌توان گفت یکی از 3 مهارت برتری که باید آرایشگر موفق داشته باشد مهارت‌های ارتباطی قوی است.
طرز برخورد و مدل رفتاری، شخصیت، ظاهر و پوشش شما، آداب معاشرت و فن بیان و زبان شما می‌تواند مشتری را عاشق شما و خدمات شما کند.
در سالن‌های زیبایی قطعاً مشاهده کردیم که ایجاد یک رابطه صمیمی و دوستانه با مشتری چقدر توانسته رضایت مشتری را برای ما به ارمغان بیاورد و برای مشتری هزینه در درجه دوم قرارگرفته است همان‌طور که خود ما هم ممکن است این تجربه لذت‌بخش را داشته باشیم.
به‌عبارت‌دیگر مشتری را نمک‌گیر کنید تا دوباره به آرایشگاه شما برگردد.

-ظاهر و پوشش قدرتمند

ظاهر شما تا حدود زیادی نشان‌دهنده شخصیت شماست؛ بنابراین اگر به برندینگ خود اهمیت می‌دهید و اگر می‌خواهید خود را به نحو احسن در فکر و قلب مشتریان خود تثبیت کنید حتماً به ظاهر و پوشش خود اهمیت دهید. و به قول استاد حسین شیردل ( بیوتی کوچ) امضای خودت را در ظاهر و پوشش داشته باش!

-به روز بودن آرایشگر موفق !

همیشه در حال آپدیت و به روز کردن خودتان باشید تا با جذابیت‌های شغل آرایشگری در تکینک ها، مدل ها، رشته ها، متریال ها و رقبا آشنا شوید زیرا در کسب‌وکار آرایشگری مشتری شما با مشاهده بروز شدن شما اعتماد خود را نیز نسبت به شما افزایش خواهد داد.

-منظم و دقیق عمل کنید.

مشتری در دنیای امروزی به دنبال استفاده سریع از خدمات، بدون اتلاف وقت است و اینکه آیا شما در نوبت‌دهی و تنظیم وقت به مشتریان خود دقیق هستید؟ و یا اینکه آیا مشتری را منتظر نگه می‌دارید یا خیر؟ این‌که ما بتوانیم در همان زمان درخواستی مشتریان، خدمات خود را ارائه دهیم بسیار لذت‌بخش و تأثیرگذار خواهد بود.

پایه‌های قوی ایجاد کنید. این کار با اصول اولیه شروع می‌شود – مهارت های فنی قوی و درک قوی از جنبه تجاری زیبایی.

 

احتمالا مقاله 6 راز موفقیت آرایشگران هم بدردتان بخورد!

-دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات از نان شب واجب!

قطعاً مشاهده کردید که بسیاری از آرایشگران قدیمی  با وجود برخورداری از تخصص فوق العاده بالاتر از حتی افراد مطرح و برند اما در نشان دادن خود دچار ضعف هستند و حتی برخی در آستانه ورشکستی
و قطعاً مشاهده کردید که افراد بسیاری هستند که باوجود کیفیت ضعیف آموزش‌ها و خدماتشان معروف شدن و درآمد بالایی را از فعالیت در کسب‌وکار آرایشگری به دست آورده‌اند .
اما دلیل این اتفاق در نشان دادن یا ندادن تخصص و توانایی‌هایشان است.
این نشان دادن یعنی تبلیغات، و مهمترین راه شناخته شدن آشنایی با دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی است
احترام و ارزش را فراموش نکنید.
احترام بزار تا محترم شوی
اگر دقت کرده باشید یکی از مهمترین دلایل از دست دادن مشتری بی‌احترامی به مشتری و بی‌ارزش دانستن مشتریان است از ارزش ندادن به وقت و زمان مشتری تا زمان پیگیری مشتری
پیشنهاد می‌کنیم که از نرم‌افزار crm برای ثبت تک‌تک اطلاعات و جزئیات مشتریان خود استفاده کنید.

 

-بهداشت فردی و آراستگی یک آرایشگر حرفه ای

ظاهر شما تا حدود زیادی می‌تواند نشان‌دهنده شخصیت شما باشد. بنابراین اگر می‌خواهید خود را به نحو احسن معرفی کنید سعی کنید ظاهر آراسته و مرتبی داشته باشید.

از طرفی چون شغل آرایشگری شغلی است که به‌طور مستقیم با افراد سروکار دارد، رعایت بهداشت فردی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

بنابراین سعی کنید همیشه بهداشت فردی خود را رعایت کنید و از این طریق به‌عنوان یک آرایشگر تمیز و مرتب در ذهن مشتریان خود باقی بمانید.

بنابراین اگر می‌خواهید در حرفه آرایشگری موفق شوید. باید فشار زیاد کار را تحمل‌کنید و از طرفی بدون وجود حساسیت و مشکل با انواع رنگ‌ها و پودرهای شیمیایی کارکنید.

-به طراحی‌ها اهمیت دهید!

طراحی لباس شما، میز و صندلی شما، دکوراسیون سالن شما، محل انتظار شما، دیزاین پیج شما، نور و جنس طراحی‌های شما می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای در ایجاد حس خوب در مشتری ایجاد کند و مشتریان را عاشق شما و محیط شما بکند.

-ارائه خدمات منحصربه‌فرد( تمایز)

برای موفقیت در حرفه آرایشگری سعی کنید خدماتی را ارائه دهید که به هر دلیلی کمتر سالنی آن را انجام دهد
این تمایز شما می‌تواند از مدل ارائه خدمات، قیمت، کیفیت و پیگیری و پشتیبانی شما باشد.

با این کار می‌توانید مشتریان زیادی را به سمت سالن آرایشی و زیبایی خود جذب کنید و از این طریق به موفقیت‌های چشمگیری دست یابید.
در نهایت
شما باید در ذهن مشتری به عنوان یک معجزه گر و پزشک مشتری در ذهن و روان مشتری نفوذ کنید و عشق و علاقه را در مشتریان خود بکارید، کاری که کمتر آرایشگری به آن اهمیت می‌دهد.

کوچینگ زیبایی- بیزینس کوچ مدیران و آرایشگران سالن زیبایی و برندسازی

 

اما یک هدیه!
همین حالا می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 

02122445406

09120561585

موفق‌تر از همیشه میبینیمتون

 

منبع: وب سایت گریماتور