6 اصل اساسی برای موفقیت آرایشگران در افزایش فروش خدمات زیبایی

موفقیت آرایشگران در دنیای کسب و کار امروزی کاملا با گذشته متفاوت شده، در نتیجه برنامه ریزی ها و استراتژی های شما هم باید کاملا به روز و سنجیده باشد تا بتوانید در دنیای رقابت امروزی موفق عمل کنید.

اکثر آرایشگران و مدیران سالن های زیبایی تصورشان بر این است که برای فروش عالی خدمات زیبایی یا تبلیغ آرایشگاه زیبایی خود فقط باید بتوانند خوب صحبت کنند، اما در حقیقت در دنیای رقابت امروزی علاوه بر این مهارت باید در شنیدن نیز عالی باشند و بتوانند نیاز مشتری را درک کنند و متناسب با نیاز مشتری پیشنهادهای خود را به مشتری ارائه نمایند.

در این مقاله در مورد تکنیک های عالی در فروش خدمات سالن زیبایی با شما مطالب فوق‌العاده کاربردی‌ای را به اشتراک خواهیم گذاشت.

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

نکته اول: همیشه برای تماس در دسترس باش!

شاید فکر کنید این درست نیست که مشتری ها وقت و بی وقت با شما تماس بگیرند و توی اوقات استراحت هم مزاحم تون بشن. قطعاً هیچ‌کسی این حالت رو دوست نداره؛ اما شما حتی باید در زمان هایی که مشغول به کار هستید نیز در دسترس مشتری ها باشید؛ یعنی مثلا اگر فعالیت سالن شما از ساعت 10 تا 18 است سعی کنید در زمان بعد از 18 هم فردی را مسئول پاسخگویی به تلفن های سالن داشته باشید، چرا که اکثراً مشتریان هدف در این ساعت ها تماس می گیرند!
حتی در شبکه های اجتماعی هایلایت تماس با ما را برای ارتباط سریع با مخاطب داشته باشید؛ و همچنین در انتهای کپشن پست های خود اطلاعات دسترسی مخاطب را به خود داشته باشید.

حسین شیردل مشاور و بیزینس کوچ صنعت زیبایی

پس این نکته بسیار مهم رو همواره توی ذهن تون داشته باشید:
همیشه برای تماس در دسترس باشید.

فقط کافیه خودتون رو به جای مشتری بگذارید. هیچی بدتر از این نیست که تلاش کنید به کسی پیام بدید و اون جواب نده. اون موقع احتمالاً با خودتون فکر می‌کنید: «به جهنم! زنگ می‌زنم یکی دیگه!»

در ضمن اگر در دسترس مشتری ها نباشید و به مشتری ها بی‌توجهی کنید، دارید این پیغام رو به اونها مخابره می‌کنید که اگر یک‌بار از خدمات شما استفاده کنند، بعدش دیگه نمی تونند پیداتون کنند؛ و طبعاً هیچ مشتری‌ای دوست نداره بعدازاینکه از خدماتی استفاده کنه، به فراموشی سپرده بشه و برای دریافت خدمات پس از فروش دچار مشکل باشه.

 

نکته دوم: همیشه در سریع‌ترین زمان جواب سؤالات رو بده!

اصل سرعت امروزه مهمترین فاکتور موفقیت آرایشگران و سالن زیبایی است.
سرعت دریافت خدمات، سرعت پاسخگویی به مشتری امروزه مهمترین ملاک یک مشتری برای انتخاب سالن زیبایی شده است.
اینکه در دایرکت بتوانیم به سرعت به مخاطب حتی در تایم های انتهایی شب پاسخ بدیم، یا بتوانیم پیگیری سریعی از مشتری داشته باشیم می تواند حس بسیار خوبی را به مشتری منتقل کند.
یادتان باشید سرعت پاسخگویی شما حس اطمینان را به مشتری نیز می دهد که اگر دچار مشکل شود شما در اسرع وقت پاسخگوی مشتری هستید.

پس تا جایی که می توانید سریعاً جواب مشتری‌ها رو بدید و قولی به مشتری بدید که حتماً می تونید انجام بدید.
اگر نوبتی را به مشتری می‌دهید سعی کنید در همان تایم نوبت مشتری را رزرو کنید و مشتری را منتظر نگه ندارید.

نکته سوم: همیشه به قولت پایبند بمون!

اگر به مشتری‌ها میگید که تا آخر هفته یک نوبت را برای شما رزرو خواهیم کرد حتماً سعی کنید به قولتان پایند بمانید، یا اگر در ساعت 5 به شما زنگ می‌زنیم در همان ساعت زنگ خود را بزنید یا اگر در ساعت 6 نوبت شما قطعی است در همان ساعت واقعاً قطعی کنیم حتی با تمام مشکلات احتمالی!
درباره هر چیزی که به مشتری قول می دهید یا حرف میزنید، باید به آن شخص پایبند بمونید.

همین نکته ظاهراً کوچک، شما رو از ۹۵ درصد همکاران تون برجسته تر می کند. این مسئله انقدر اهمیت دارد که شاید یه جورایی میشه گفت مهمترین قانون فروشه خدمات و تبلیغ آرایشگاه زیبایی و موفقیت آرایشگران  است.

به قول هاتون عمل کنید!

برندسازی شخصی-برندینگ-بیوتی کوچینگ سالن های زیبایی و کلینیک زیبایی

 

نکته چهارم: به جزئیات توجه کن!

حتما مطمئن بشید که اسم مشتری رو کاملاً درست تلفظ می‌کنید. به سبک مشتری، ظاهر و پوشش، علاقه‌مندی‌ها، شخصیت مشتری، توان مالی، درون‌گرا و برون‌گرا بودن مشتری و کلی نکته دیگه که رعایت هر کدام می تواند حس فوق‌العاده را به مشتری منتقل کند.
یادتان باشید خانم ها جزئی‌نگر هستند و این جزئیات کاری شماست که می‌تواند در بانوان حس خوبی را به وجود آورد.

مشتری ها به هر چیزی که یک‌ذره اشکال داشته باشه توجه می کنند و در مورد استفاده از خدمات شما استرس می‌گیرند. ناخودآگاه با خودشون فکر می‌کنند: «یعنی واقعاً به همه‌چیزهایی که قولش رو داده عمل می کنه؟!»

 

نکته پنجم: پیگیر باشید!

جذب مشتری سالن زیبایی

این نکته می تواند بازاریابی ویروسی فوق‌العاده‌ای را برای شما به ارمغان بیاورد.

در تبلیغات سالن زیبایی و جذب مشتری سالن زیبایی پیگیر بودن شما باعث ایجاد حس اطمینان و اعتماد به شما خواهد شد و اینکه نشان داده خواهد شد که ما نسبت به آن‌ها بی‌اهمیت نیستیم!

به مشتری با پیگیری خود نشان دهید که چقدر شما برای ما مهم هستید و همچنین نوعی تضمین کیفیت خدمات نیز خواهد بود و نشان داده خواهد شد که ما به خدمات خود مطمئن هستیم و این پیگیری برای برطرف کردم تمامی جزئیات خدمات است.

 

نکته ششم: همیشه تاریخ فعالیت بعدی رو توی تقویمت یادداشت و اعلام کن!

شما باید همیشه حواستان به همه مشتری‌ها باشه و بدونید قدم بعدی‌ای که برای هر کدام از مشتری‌ها باید بردارید چه موردی است.
شما باید تاریخ مراجعات بعدی مشتری، میزان پرداختی های مشتری و همچنین علاقه و سبک مشتری را بدانید تا بتوانید بهترین و بیشتری پیشنهاد ممکن را به مشتری ارائه دهید.
باید توی تقویم یا دفترچه یادداشت تون یک مقدار جزئیات رو هم بنویسید. مثلا اگر مشتری ای دارید که فقط از سبک و مدل خاصی خوشش می آید شما باید اون سبک و سلیقه و متریال را در دفترچه یادداشت و یا در crm خود ذخیره و در مراجعات بعدی به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

البته وقتی تعداد مشتری هاتون یک مقدار زیاد میشه، اینکه همیشه فعالیت بعدی رو توی تقویم و دفترچه تون یادداشت کنید و یادتون بمونه که باید چه کاری کنید، چه مواردی گفتید و چی مواردی رو باید بیان کنید که البته مقداری سخت خواهد شد اما شما می توانید با استفاده از یک منشی و یا استفاده از نرم‌افزار crm این مشکل را برطرف کنید.

این 6 نکته ازجمله مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند برای افزایش فروش در صنعت زیبایی و موفقیت آرایشگران استفاده فوق‌العاده‌ای را داشته باشید.

هدیه ما به شما عزیزان

*مشاوره با حسین شیردل

(بیزینس کوچ صنعت زیبایی)

شما می‌توانید همین حالا سؤال تخصصی خود در زمینه جذب مشتری را از مشاور و آکادمی گریماتور بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.
همین حالا برای دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

02122445406

09120561585

گریماتور-حسین شیردل-اینستاگرام سالن زیبایی

منبع: وب سایت گریماتور