آموزش VIP برندسازی( برندینگ )در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها

 

برندسازی سالن زیبایی امروزه یک از مهمترین خواسته های مدیران و آرایشگران در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها تبدیل شده است.

عباراتی چون « می خواهم سالن زیبایی من برند باشد»،«برای برندینگ سالن زیبایی خودم چه کاری باید انجام دهم؟»،«دوست دارم سالن زیبایی من در منطقه برند باشد و همیشه سر زبان ها  و شناخته باشد» ،« چرا مشتریان سالن من کم شده است؟» و تعداد زیادی از این نوع خواسته های شما دوستان عزیز که اشاره به برندسالن زیبایی و برندآرایشگاه  شده است، واین موضوع همیشه دغدغه اصلی مدیران سالن های زیبایی می باشد.

 

 

 

تمامی دغدغه های شما با انجام روش های برند سازی در سالن زیبایی بر طرف خواهد شد.!

برندینگ سالن زیبایی و آرایشگاه

 

در این مقاله به مهمترین و بهترین راهکار های تبدیل  سالن زیبایی به یک سالن برند قدرتمند و ثبت برند سالن زیبایی  می پردازیم.

 

برند چیست؟

 

به صورت ساده برند یعنی آن چیزی که دیگران و در غیاب ما راجع به ما می گویند و آن چیزی که از شما درک کردند.

برند یعنی تمایز، تفاوت، خاص بودن، در کنار کیفیت و ایجاد حس خوب در مشتری.

برند نشان دهنده نگاه و احساس مشتری به کسب و کار شماست. به این ترتیب برند فقط در لوگوی شما خلاصه نمی شود و مفهومی بسیار وسیع تری دارد. یادمان باشد این تفکر مشتری نسبت به برند شماست که بر روی رفتار خرید او تاثیر می گذارد.

 

منظور از برندسازی درسالن های زیبایی چیست؟

 

شاید وقتی از ما می پرسند برند چیست؟ در پاسخ جواب میدیم: که برند یعنی داشتن لوگو، وبسایت، کارت ویزیت، پیج اینستاگرام و… ولی آیا این موارد برای تعریف از برند یک سالن زیبایست؟

 

ایجاد برند در سالن زیبایی یعنی احساس عمیق و دقیق و دوست داشتنی و باطنی مشتری نسبت به شما. برند آن چیزی نیست که شما برای سالن خودتون تعریف می کنید، برند یعنی اینکه ببینید مشتریان از شما به چه چیزی یاد می کنند.

در واقع تجربه ای که شما از جمیع اقدامات خودتان در جهت کسب رضایت مشتری انجام می دهید، تصویر برند شما را در ذهن مشتری شکل می دهد. این اقدامات در برندسازی سالن زیبایی شما می تواند شامل تبلیغات و بازاریابی، شیوه برخورد، سطح کیفیت و ضمانت خدمات، محیط آرام و لذت بخش، تجهیزات به روز و…باشد.

دوران کنونی و عصر آینده، دوران برندآفرینی است و چه چیزی بهتراز آن است که شما در عرصه کسب و کار خود در این صنعت نسبت به رقبا و همکاران خود پیشرو باشید.

 

یادمان باشد که هیچ سالنی در فضای شدید رقابتی امروزه امن نیست نگر اینکه برندینگ سالن خود را قوی کند.

اموزش مدیریت و برندسازی سالن زیبایی و برندینگ

 

عناصر و المان های یک برند سالن زیبایی

 

در ابتدا این موضوع راباید بدانیم که هیچ یک از موارد پایین الزماً نمی تواند به تنهایی ما را به عنوان یک برند معرفی کند، و اینکه فقط داشتن این المان ها برای برندسازی سالن زیبایی اصلا کافی نیست، اما موارد زیر یکی از اقداماتی است که  پیشنهاد می کنیم  برای  اینکه شما بتوانید  به نتیجه دلخواه خود برسید، سعی کنید از این المان ها حتما در سالن زیبایی خودتان استفاده کنید.

1:نام سالن زیبایی:

در برندسازی سالن زیبایی حتما نام سالن زیبایی شما باید تصویر مرتبط با مفهوم برند را در ذهن مشتریان شکل دهد.پیشنهاد می شود که از نام صاحب یا مدیر سالن زیبایی استفاده شود، همچنین اسامی گل ها و اسامی لاتین به مراتب جذاب ترند و در ذهن مشتریان باقی می مانند.

بهترین نام برای سالن های زیبایی یک یا دو کلمه ای، و دارای معنا و مفهوم می باشد.

 

2:لوگو:

لوگوی شما انعکاس برند و نماینده سالن شماست.و باعث می شود مشتریان بیشتر با برندسالن زیبایی شما آشنا شوند.

حتما برای لوگو از طراحان حرفه ای استفاده کنید. و رنگ دیزاین و برند خودتان را رنگ اصلی لوگو قرار دهید.

اگر بدون دیدن نام سالن، بتوان آن را تنها از طریق دیدن لوگوی آن تشخیص داد، نشانه‌ای از موفقیت در برندسازی شما می تواند دید.

و حتما در انتخاب لوگو اصل سادگی را رعایت کنیم.هرچه ساده تر ماندگار تر.

برندینگ سالن زیبایی

برند (Brand) با علامت تجاری(Trademark) تفاوت دارد!

 

هر کسی می‌تواند با صرف هزینه‌ی اندکی، علامت تجاری داشته باشد. کافی است الان برای خودتان یک نشانه‌ی گرافیکی طراحی کنید و در هر کشوری که هستید، آن را به سادگی ثبت کنید. اما با این کار، شما هنوز برندی ندارید. فقط یک علامت تجاری ثبت شده دارید.

 

اشتباه بسیاری از سالن های زیبایی این است که با وجود داشتن لوگو،آن را دراینستاگرام ، وب سایت ،کارت ویزیت، بروشور و دیگر رسانه های تبلیغاتی خودشان قرار نمی دهند. و این باعث عدم شناخت مشتریان با لوگو و سالن ما خواهد شد.

 

3:شعار تبلیغاتی:

شعار بیان کننده هدف اصلی مجموعه ماست، یعنی مشتریان با دیدن و شنیدن شعار ما تصویر ذهنی خود را در مورد سالن ما شکل می دهند.

شعار سالن زیبایی پویایی ترین عنصر هویت برند ماست.

ویژگی شعار خوب: کوتاه و مختصر باشد، متمایز از شعار رقبا، سادگی در تلفظ و یادآوری آن و انتقال یک حس خوب.

شعار شما باید ۱۰۰% واقعی باشد و انجام شود اگر در کار خود از شعار غیر واقع استفاده کنید مشتریان متوجه شده و دیگر سمت برند شما نمی‌آیند. سعی کنید در انتخاب شعار خود از واژه‌‌هایی با پسوندترین استفاده نکنید. گوش مردم پر از عباراتی مانند بزرگترین، بهترین و … است،  سعی کنید به جای استفاده از این واژه‌ها از واژه‌هایی خاص استفاده کنید و در بازار تک باشید.

 

یادمان باشد در شعار از خودمان تعریف نکنیم!

 

4:صدای برند و لحن شما در سالن زیبایی:

صدا در مشتریان باعث ایجاد حس خوب و یادآوری خاطرات است.استفاده از موزیک های لایت و زیبا در سالن،استفاده از صدا در تبلیغات و تیزر تبلیغاتی سالن می تواند تاثیر شگفت انگیزی در  جذب و وفادار سازی مشتریان به سالن ما داشته باشد.

بهتر است از موزیک های بی معنا و مفهوم و یا غمگین در سالن ها استفاده نشود. که می تواند تاثیر بسیاری در برندسازی سالن زیبایی داشته باشد.

لحن صدای شما در سالن و تن صدا و گرمی صدای مدیریت و پرسنل با مشتریان هم میتواند حس خوبی به مراجعه کنندگان بدهد و باید به لحن صدای خود وآرایشگران اهمیت بالایی بدهیم.

5:بوی برند در سالن ها:

درگیر کردن حس بویایی یکی از راه های تاثیر گذاری بر مشتریان است.خصوصا که در سالن های زیبایی به دلیل استفاده از مواد شیمیایی و ایجاد بوهای نامطبوع حتما باید در مرحله اول از تهیوه استفاده شود و در مرحله دوم از خوشبو کننده ها و یا عطر های سبک ،عود های خوشبوکننده یا از بوهایی مثل قهوه، وانیل، لیمو، نارگیل،و عطر گل ها استفاده کرد .

 

6:رنگ برند در برندینگ سالن های زیبایی:

تاثیر شگفت انگیز رنگ بر هیچ شخصی پوشیده نیست.حتما در انتخاب رنگ در سالن ها به بحث علاقه خانم ها به مبحث رنگ ها دقت شود.

در انتخاب رنگ باید بتوانیم احساسات مشتریان خود را درگیر کنیم، و رنگ های مورد علاقه خانم ها،صورتی، نارنجی، بنفش، سفید، آبی، سبز، زرد و رنگهایی که شاد هستند و با روحیه بانوان عزیز همخوانی دارند استفاده شود.

یادمان باشد هر رنگی معنای خاص خودش را دارد.پیشنهاد می کنم به مبحث رنگ بندی را ملاحظه بفرمایید.لینک بدم.

 

7:بسته بندی:

در بسته بندی که مختص سالن ما طراحی شود و شامل:نایلون، کاور، پاکت و یا هر چیزی که در سالن برای ما طراحی شده است حتما از رنگ و لوگوی سالن خود در آن استفاده شود.

 

8:کارت ویزیت:

در طراحی کارت ویزیت کافی است به سوالات زیر پاسخ دهید.

هدفتان از کارت ویزیت دادن به مشتری چیست؟

آیا کارت ویزیت شما آن جذابیت لازم را دارد که مشتری نزد خود نگه دارد؟

آیا کلیه اطلاعات سالن در آن قرار داده شده است؟

 

 

9: نقش وب سایت و شبکه اجتماعی اینستاگرام در برندسازی سالن زیبایی:

 

اکثر سالن های زیبایی برند و معتبر امروزه به بحث داشتن وب سایت زیبا و کاربردی و پیج اینستاگرام اهمیت بالایی می دهند، زیرا بخشی از شناخته شدن آنها از طریق وب سایت و اینستاگرام می باشد.

اگر سالن شما هر کدام از این دو کانال ارتباطی را ندارد حتما برای آن و برندسازی سالن زیبایی خود اقدامی بیندیشید.

برای طراحی وب سایت تخصصی ویژه سالن زیبایی خودتان کلیک کنید.

 

برندینگ سالن زیبایی

بیوتی کوچ و کوچینگ و مشاوره سالن های زیبایی و آرایشگران

تلفن تماس:

021-22445406

09120561585

احتما مقاله راه های جذب مشتری در سالن زیبایی هم بدردتان بخورد.

 

برای برند سازی سالن زیبایی  باید به 6 نکته اساسی توجه کرد.

 

1:کیفیت:

در برندسازی سالن زیبایی بهترین تبلیغ کیفیت ماست، کیفیت کار، کیفیت مواد استفاده شده، کیفیت تجهیزات، کیفیت مکان سالن ، همه و همه می تواند باعث تبلیغ ما در منطقه و حتی کشور شود.

با کیفیت عالی می توانید به قله برسید و با کیفیت ضعیف خودتان را داخل گودال عمیقی می اندازید!

 

2:تمایز و نوآوری(جذابیت):

امروزه با توجه به بازارو رقابت وسیع سالن های آرایشی تنها راه فاصله گرفتن شما از رقیبان جذابیت سالن شماست!

مشتری امروزه به دنبال مزیت رقابتی نیست، بلکه به دنبال جذابیت رقابتی است.(مشتری یک سالن را انتخاب می کند چون حس خوبی را از آنجا دریافت می کند و ما باید به این نکته اهمیت بسیار دقیقی بدهیم.)

3:خلاقیت:

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که سالن من چقدر خلاق است؟ خلاقیت می تواند از دکوراسیون، نورپردازی، نمونه کار ها،مدل ها، برخورد با مشتری، پذیرایی و هر چیزی که خاص سالن ما باشد شروع شود.و این باعث می شود مشتریان ما را به دوستان و همکاران خود معرفی کنند و نوعی تبلیغات دهان به دهان به صورت رایگان برای ما شکل خواهد گرفت.

 

تبلیغات دهان به دهان را بسیار جدی بگیرید.

 

4:ارتباط با مشتریان برندسازی سالن زیبایی و درک خواسته آنها

 

اشتباه بسیاری از مدیران سالن های زیبایی در برندسازی سالن زیبایی این است که واقعا بحث ارتباط با مشتریان خودشان را فراموش کرده اند، یعنی از نیاز ها و خواسته ها و علایق آنها بی خبرند، یا اینکه از مشتریان خود نظر سنجی نمی کنند.

همیشه باید در ذهن مشتری باقی بمانیم و مشتری حتی یک لحظه هم ما را فراموش نکند.و رابطه خود را با مشتری حفظ کنیم.

یادمان باشد که، حتما ابتدا باید علایق مشتریان را بشناسیم و آنگاه به ارائه خدمات خود اقدام کنیم.

 

5:ثبات:

ثبات در ارائه خدمات با کیفیت، در مشتری مداری، تجهیزات و متریال های معتبر و … می تواند مشتریان شما را بیش از پیش افزایش دهد.

اشتباهی که سالن های زیبایی بعد از اینکه سالنشان بزرگ و مشتریان زیادی به آن مراحعه کردند، این ثبات را فراموش یا کمرنگ می کنند و بعد از مدتی مشتریان آنها سالن های رقیب را انتخاب می کنند.

 

6: اطمینان:

اینکه مشتریان با قطع یقین از خدمات ما استفاده کنند و جای هیچ شک و تردیدی برای استفاده از خدمات ما در ذهن مشتری باقی نماند نشان دهنده اعتبار و اطمینان به  سالن و آرایشگاه شما می باشد.

همیشه در آموزش برندسازی در سالن زیبایی (آموزش برندینگ)  به این نکته اشاره می کنند که باید در تبلیغات خودمان این حس اطمینان را برای مشتریان به وجود بیاوریم.

 

آموزش مدیریت و برندسازی سالن زیبایی

 

موفق تر از همیشه باشید.

منبع:  گریماتور

 

گریماتور-حسین شیردل-اینستاگرام

اینستاگرام گریماتور